1920 MARAŞSPOR VE TÜRKOĞLU BELEDİYESPOR, U19 TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA

1920 MARAŞSPOR VE TÜRKOĞLU BELEDİYESPOR, U19 TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA
Kahramanmaraş U19 Ligi Şampiyonu 1920 Maraşpor ile Lig İkincisi Türkoğlu Belediyespor, U19 Türkiye Futbol Şampiyonasına katılmaya hak kazandı.

2017-2018 Futbol Sezonunda Kahramanmaraş’ta 12 takımın katılımı ile çift devreli lig usulü oynanan U19 Ligi Birinci Amatör Küme’de sezon tamamlandı. Ligi ilk iki sırada bitiren Lig Şampiyonu 1920 Maraşspor ile Lig İkincisi Türkoğlu Belediyespor, bu sezon oynanacak olan U19 Türkiye Şampiyonasında Kahramanmaraş’ı temsil etme hakkı kazandılar. Bu arada ligde son iki sırayı alan Dumlupınarspor ile Bertizspor takımları ise gelecek sezon U19 Ligi İkinci Amatör Küme Müsabakalarına iştirak edecekler.

 

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) İl Temsilcisi Ali Kazancı başkanlığında ASKF Mehmet Bağrıaçık Toplantı Salonunda yapılan TFF Kahramanmaraş İl Futbol Tertip Komitesi kararları açıklandı.

 

İŞTE TFF İL FUTBOL TERTİP KOMİTESİ’NİN 43 NOLU OLAĞAN KARARI

 

TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU

KAHRAMANMARAŞ FUTBOL İL TERTİP KOMİTESİ

Karar Tarihi: 19 Mart 2018 Karar No: 43

 

Başkan: Ali KAZANCI

 

Üyeler: Adem KARAKÖSE, Ahmet GÜLER, İlker YİYEN, Abdurrahman AKBABA, Savaş DOĞRUGÖRÜR, Yusuf Bayram DEMİRCİ, Ali AYTEMİZ

 

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Kahramanmaraş Futbol İl Tertip Komitesi; Ali Kazancı Başkanlığında Olağan toplantısını bu kararda imzası bulunan üyelerin katılımı ile 19 Mart 2018 günü saat 17:00’de Kahramanmaraş ASKF Mehmet BAĞRIAÇIK Toplantı Salonu’nda toplanarak aşağıdaki kararları almıştır.

 

1- 15-17-18 Mart 2018 tarihlerinde oynanan müsabakaların hakem, gözlemci ve saha komiseri raporlarına göre aşağıdaki şekilde tesciline;

 

SR.

STAD

TARİH

SAAT

LİGİ

1.TAKIM

2.TAKIM

SKR

1

BATIPARK

15.03.2018

17:00

U15A

MARAŞSPOR

MARAŞGÜCÜSPOR

0-1

2

BATIPARK

17.03.2018

10:00

U17A

ANADOLU GENÇLİKSPOR

EKBEROĞLUSPOR

7-1

3

BATIPARK

17.03.2018

12:00

U15B

ANADOLU GENÇLİKSPOR

KÜMBETSPOR

4-1

4

BATIPARK

17.03.2018

13:30

U17B

MARAŞGÜCÜSPOR

KÜMBETSPOR

8-0

5

BATIPARK

17.03.2018

15:30

U17B

KIZILSEKİ GENÇLİKSPOR

ARSAN SÜMERSPOR

0-5

6

BATIPARK

17.03.2018

17:30

U15A

ARSAN SÜMERSPOR

MARAŞGÜCÜSPOR

0-3

7

MERKEZ1

17.03.2018

11:00

U15A

1920 MARAŞSPOR

MARAŞSPOR

1-3

8

MERKEZ1

17.03.2018

12:30

U17A

AS VEFA

AFŞİN TEK IŞIK SPOR

0-4

9

MERKEZ1

17.03.2018

14:30

U17B

AFŞİN BLD.SPOR

PAZARCIK KARTALKAYASPOR

6-1

10

MERKEZ1

17.03.2018

16:30

U15B

KURTULUŞ 1920 SPOR

ERKENEZ GENÇLİKSPOR

4-1

11

BELEDİYE

17.03.2018

11:00

U17A

ERDAĞ İNŞ.DUMLUPINARSPOR

DSİSPOR

0-2

12

BELEDİYE

17.03.2018

13:00

U17B

TÜRKOĞLU BLD. SPOR

FERHUŞ KARACASUSPOR

6-1

13

BELEDİYE

17.03.2018

15:00

U15B

BÜYÜKSIRSPOR

ULUDAZSPOR

4-3

14

BELEDİYE

17.03.2018

16:30

U17B

ONİKİŞUBAT İDMANYURDUSPOR

ULUDAZSPOR

0-1

15

BATIPARK

18.03.2018

16:00

1.Küme Playof

TÜRKOĞLU BLD. SPOR

PAZARCIK AKSUSPOR

2-1

16

MERKEZ1

18.03.2018

10:00

2.KÜME A

ARSAN SÜMERSPOR

ERKENEZ GENÇLİKSPOR

6-2

17

MERKEZ1

18.03.2018

12:00

2.KÜME B

ELMALARSPOR

EKBEROĞLUSPOR

2-7

18

MERKEZ1

18.03.2018

14:00

2.KÜME B

ANADOLU GENÇLİKSPOR

KIZILSEKİ GENÇLİKSPOR

2-1

19

MERKEZ1

18.03.2018

16:00

1.Küme Playof

ELBİSTAN BLD. SPOR

ANDIRIN YEŞİLDAĞSPOR

4-0

20

BELEDİYE

18.03.2018

10:00

2.KÜME B

FERHUŞ KARACASUSPOR

EDELERSPOR

4-1

21

BELEDİYE

18.03.2018

12:00

2.KÜME B

SAĞLIKSPOR

KARAMANLISPOR

1-1

22

BELEDİYE

18.03.2018

14:00

2.KÜME A

MARAŞSPOR

PAZARCIKSPOR

5-0

23

BELEDİYE

18.03.2018

16:00

2.KÜME A

KAHRAMANŞEHİRSPOR

HARTLAP KÖYÜ ALİ DOĞANSPOR

2-1

24

BELEDİYE

18.03.2018

18:00

2.KÜME A

K.MARAŞ BŞB GENÇLİK VE SPOR

ONİKİŞUBAT İDMANYURDUSPOR

5-0

 

2- Hakem, gözlemci ve saha komiseri raporlarına istinaden ilk resmi müsabakada cezalı olanlar;

 

SR.

Kulübü

F. No

Lisans No

LİG

Adı Soyadı

Cezası

Ceza Tarihi

1

FERHUŞ KARACASU

6

682659

2.KÜME

MUAMMER KOCABAŞ

İlk Resmi Müsabaka

19.03.2018

2

1920 MARAŞ

9

1922248

15

VELİ BUĞRA TOSLAK

İlk Resmi Müsabaka

19.03.2018

3

EKBEROĞLU

14

1945593

2.KÜME

YUNUS EMRE BEYAZ

İlk Resmi Müsabaka

19.03.2018

4

FERHUŞ KARACASU

4

1933950

17

BEKİR CAN AKSU

İlk Resmi Müsabaka

19.03.2018

5

ULUDAZ

9

1939863

15

MERT CAN ATAGÜL

İlk Resmi Müsabaka

19.03.2018

 

3- Hakem, gözlemci ve saha komiseri raporlarına istinaden Tedbirli olarak İl Disiplin Kuruluna sevkler;

 

SR.

Kulübü

F. No

Lisans No

LİG

Adı Soyadı

Cezası

Tedbir Tarihi

1

TÜRKOĞLU BLD.

YÖN.

49927

1.KÜME

SÜLEYMAN TOPÇUOĞLU

Disiplin

19.03.2018

2

PAZARCIK AKSU

YÖN

54189

1.KÜME

NEDİM BERKTAŞ

Disiplin

19.03.2018

3

EDELER

ANT.

27861

2.KÜME

ERCAN ÇOMRUK

Disiplin

19.03.2018

4

KARAMANLI

11

1907664

2.KÜME

RASİM GÖZÜKARA

Disiplin

19.03.2018

5

MARAŞ

ANT.

20047

15

ETEM TAMBAY

Disiplin

19.03.2018

6

1920 MARAŞ

4

1926343

15

YUNUS EMRE YILDIZ

Disiplin

19.03.2018

7

ERKENEZ GENÇLİK

YÖN.

48457

2.KÜME

MEHMET DEMİR

Disiplin

19.03.2018

8

K.MARAŞ BŞB GENÇLİK

YÖN.

56105

2.KÜME

TAHSİN DEMİRCAN

Disiplin

19.03.2018

9

PAZARCIK

3

1909206

2.KÜME

ALİ BAŞIDİK

Disiplin

19.03.2018

10

PAZARCIK

YÖN.

45130

2.KÜME

METİN AKINCI

Disiplin

19.03.2018

 

4- Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Kararı gereği Çağlayanceritspor-AS Vefa 1. Küme B müsabakasının hükmen 4-0 AS Vefa Kulübü lehine tesciline;

 

5- U19 Ligi Puan durumunun aşağıdaki şekilde tesciline;

 

2017/2018 FUTBOL SEZONU U 19 LİGİ PUAN DURUMU

SR.

TAKIMLAR

0

G

B

M

A

Y

AV.

P

1

1920 MARAŞSPOR

22

21

0

1

102

19

83

63

2

TÜRKOĞLU BLD. SPOR

22

19

0

3

83

35

48

57

3

MARAŞSPOR

22

15

2

5

78

29

49

47

4

ANADOLU GENÇLİKSPOR

22

14

3

5

112

35

77

45

5

AELSPOR

22

12

1

9

81

58

23

37

6

FERHUŞ KARACASUSPOR

22

11

2

9

66

45

21

35

7

ERDAĞ İNŞ.DUMLUPINARSPOR

22

8

2

12

46

42

4

26

8

GÖKSUN BLD. SPOR

22

7

2

13

47

83

-36

23

9

ARSAN SÜMERSPOR

22

6

4

12

49

56

-7

22

10

EDELERSPOR

22

7

0

15

34

99

-65

21

11

DUMLUPINARSPOR

22

4

0

18

27

98

-71

12

12

BERTİZSPOR

LİGDEN İHRAÇ

 

6- U19 Ligi birincisi 1920 Maraşspor Kulübünü ve Lig ikincisi Türkoğlu Bld.spor Kulübünü Türkiye Futbol Federasyonuna bildirilmesine;

 

7- Yukarıdaki Puan Durumları sonucunda Dumlupınarspor Kulübünün ve Bertizspor Kulübünün U19 Ligi 2. Kümeye düşürülmesine;

 

8- 22-26 Mart 2018 tarihlerinde oynanacak olan müsabakaların aşağıdaki şekilde oynatılmasına;

 

SR.

STAD

TARİH

SAAT

LİGİ

1.TAKIM

2.TAKIM

1

BELEDİYE

22.03.2018

15:00

U14

U14 TÜRKİYE ŞAMPİYONASI

U14 TÜRKİYE ŞAMPİYONASI

2

BELEDİYE

22.03.2018

17:00

U14

U14 TÜRKİYE ŞAMPİYONASI

U14 TÜRKİYE ŞAMPİYONASI

3

BELEDİYE

23.03.2018

15:00

U14

U14 TÜRKİYE ŞAMPİYONASI

U14 TÜRKİYE ŞAMPİYONASI

4

BELEDİYE

23.03.2018

17:00

U14

U14 TÜRKİYE ŞAMPİYONASI

U14 TÜRKİYE ŞAMPİYONASI

5

BATIPARK

24.03.2018

11:00

U15A

1920 MARAŞSPOR

MARAŞGÜCÜSPOR

6

BATIPARK

24.03.2018

12:30

U17B

FERHUŞ KARACASUSPOR

MARAŞGÜCÜSPOR

7

BATIPARK

24.03.2018

14:30

U15B

KÜMBETSPOR

ULUDAZSPOR

8

BATIPARK

24.03.2018

16:00

U17B

KÜMBETSPOR

ONİKİŞUBAT İDMANYURDUSPOR

9

MERKEZ 1

24.03.2018

11:00

U15B

ANADOLU GENÇLİKSPOR

KURTULUŞ 1920 SPOR

10

MERKEZ 1

24.03.2018

12:30

U15A

K.MARAŞ BŞB. GENÇLİK VE SPOR

ARSAN SÜMERSPOR

11

MERKEZ 1

24.03.2018

14:00

U17B

ARSAN SÜMERSPOR

AFŞİN BLD.SPOR

12

MERKEZ 1

24.03.2018

16:00

U17B

PAZARCIK KARTALKAYASPOR

TÜRKOĞLU BLD. SPOR

13

BELEDİYE

24.03.2018

11:00

U17A

MARAŞSPOR

AS VEFA

14

BELEDİYE

24.03.2018

13:00

U17A

AFŞİN TEK IŞIK SPOR

ERDAĞ İNŞ.DUMLUPINARSPOR

15

BELEDİYE

24.03.2018

15:00

U14

U14 TÜRKİYE ŞAMPİYONASI

U14 TÜRKİYE ŞAMPİYONASI

16

BELEDİYE

24.03.2018

17:00

U14

U14 TÜRKİYE ŞAMPİYONASI

U14 TÜRKİYE ŞAMPİYONASI

17

BATIPARK

25.03.2018

09:30

U17A

DSİSPOR

ANADOLU GENÇLİKSPOR

18

BATIPARK

25.03.2018

12:00

1.Küme Playof

PAZARCIK AKSUSPOR

ELBİSTAN BLD. SPOR

19

BATIPARK

25.03.2018

14:00

2.KÜME A

ONİKİŞUBAT İDMANYURDUSPOR

ARSAN SÜMERSPOR

20

BATIPARK

25.03.2018

16:00

2.KÜME B

KARAMANLISPOR

ELMALARSPOR

21

MERKEZ 1

25.03.2018

10:00

2.KÜME B

EDELERSPOR

SAĞLIKSPOR

22

MERKEZ 1

25.03.2018

12:00

1.Küme Playof

ANDIRIN YEŞİLDAĞSPOR

TÜRKOĞLU BLD. SPOR

23

MERKEZ 1

25.03.2018

14:00

2.KÜME A

ERKENEZ GENÇLİKSPOR

PAZARCIKSPOR

24

MERKEZ 1

25.03.2018

16:00

U15B

BÜYÜKSIRSPOR

ERKENEZ GENÇLİKSPOR

25

BELEDİYE

25.03.2018

10:00

U14

U14 TÜRKİYE ŞAMPİYONASI FİNAL

U14 TÜRKİYE ŞAMPİYONASI FİNAL

26

BELEDİYE

25.03.2018

12:00

2.KÜME A

KAHRAMANŞEHİRSPOR

MARAŞSPOR

27

BELEDİYE

25.03.2018

14:00

2.KÜME B

EKBEROĞLUSPOR

KIZILSEKİ GENÇLİKSPOR

28

BELEDİYE

25.03.2018

16:00

U17B

ULUDAZSPOR

KIZILSEKİ GENÇLİKSPOR

29

MAHÇİÇEK

25.03.2018

15:00

BAL

1920 MARAŞSPOR

ARABAN BELEDİYESPOR

30

BATIPARK

26.03.2018

17:00

2.KÜME A

HARTLAP KÖYÜ ALİ DOĞANSPOR

K.MARAŞ BŞB GENÇLİK VE SPOR

31

BELEDİYE

26.03.2018

18:00

2.KÜME B

FERHUŞ KARACASUSPOR

ANADOLU GENÇLİKSPOR

 

Oybirliğiyle karar verilmiştir.

 

Ali KAZANCI

Adem KARAKÖSE

Ahmet GÜLER

İlker YİYEN

TFF İl Temsilcisi

ASKF Temsilcisi   

Kulüpler Temsilcisi

Kulüpler Temsilcisi

Başkan

İl Temsilcisi Yrd.

İl Temsilcisi Yrd.

Sekreter

 

 

 

 

Abdurrahman AKBABA

Savaş DOĞRUGÖRÜR

Yusuf Bayram DEMİRCİ

Ali AYTEMİZ

Kulüpler Temsilcisi

TÜFAD Temsilcisi

GHSİM Temsilcisi

TFFHGD Temsilcisi

Üye

Üye

Üye

Üye

 

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2018, 07:13

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

Canlı Skor