TALİMATLARA UYMAYAN İKİ TAKIM HÜKMEN MAĞLUP OLDU

TALİMATLARA UYMAYAN İKİ TAKIM HÜKMEN MAĞLUP OLDU
Kahramanmaraş Mahalli Futbol Liglerinde talimatları yerine getirmeyen Büyükler 2. Amatör Küme’de Sağlıkspor ile Kahramanşehirspor takımları, hafta sonu oynanan maçlarda hükmen mağlup kabul edildi.

İl Futbol Tertip Komitesi, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) İl Temsilcisi ve Komite Başkanı Ali Kazancı başkanlığında dün akşam ASKF Mehmet Bağrıaçık Toplantı Salonunda haftalık toplantısını yaptı. Toplantıda 22-26 Mart tarihlerinde oynanan U15, U17, Büyükler 1. Amatör Küme Playof Grubu ve Büyükler 2. Amatör Küme müsabakaların hakem, gözlemci ve saha komiseri raporlarına göre tesciline karar verilirdi. Ayrıca, 28-31 Mart tarihlerinde oynanması gereken müsabakaların da programının belirlendiği toplantıda, talimatlara uymayan iki takımın da hükmen mağlubiyetine karar verildi.

 

Büyükler Ligi 2. Amatör Küme A Grubunda Kahramanşehirspor – Maraşspor ve B Grubunda Edelerspor – Sağlıkspor müsabakalarında talimatlara uymayan Kahramanşehirspor ve Sağlıkspor takımları, hükmen mağlup ilan edildiler.

 

FUTBOL İL TERTİP KOMİTESİ’NİN 45 NOLU KARARI

 

 

TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU

KAHRAMANMARAŞ FUTBOL İL TERTİP KOMİTESİ

Karar Tarihi: 26 Mart 2018 Karar No: 45

 

Başkan: Ali KAZANCI

Üyeler: Adem KARAKÖSE, Ahmet GÜLER, İlker YİYEN, Abdurrahman AKBABA, Savaş DOĞRUGÖRÜR, Yusuf Bayram DEMİRCİ, Ali AYTEMİZ

 

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Kahramanmaraş Futbol İl Tertip Komitesi; Ali Kazancı Başkanlığında Olağan toplantısını bu kararda imzası bulunan üyelerin katılımı ile 26 Mart 2018 günü saat 17:00’de Kahramanmaraş ASKF Mehmet BAĞRIAÇIK Toplantı Salonu’nda toplanarak aşağıdaki kararları almıştır.

 

1- 22-26 Mart 2018 tarihlerinde oynanan müsabakaların hakem, gözlemci ve saha komiseri raporlarına göre aşağıdaki şekilde tesciline;

 

SR.

STAD

TARİH

SAAT

LİGİ

1.TAKIM

2.TAKIM

SKR

1

BATIPARK

24.03.2018

11:00

U15A

1920 MARAŞSPOR

MARAŞGÜCÜSPOR

5-3

2

BATIPARK

24.03.2018

12:30

U17B

FERHUŞ KARACASUSPOR

MARAŞGÜCÜSPOR

0-10

3

BATIPARK

24.03.2018

14:30

U15B

KÜMBETSPOR

ULUDAZSPOR

0-3

4

BATIPARK

24.03.2018

16:00

U17B

KÜMBETSPOR

ONİKİŞUBAT İDMANYURDUSPOR

2-3

5

MERKEZ 1

24.03.2018

12:30

U15A

K.MARAŞ BŞB. GENÇLİK VE SPOR

ARSAN SÜMERSPOR

1-1

6

MERKEZ 1

24.03.2018

14:00

U17B

ARSAN SÜMERSPOR

AFŞİN BLD.SPOR

2-1

7

MERKEZ 1

24.03.2018

16:00

U17B

PAZARCIK KARTALKAYASPOR

TÜRKOĞLU BLD. SPOR

0-2

8

BELEDİYE

24.03.2018

11:00

U17A

MARAŞSPOR

AS VEFA

1-1

9

BELEDİYE

24.03.2018

13:00

U17A

AFŞİN TEK IŞIK SPOR

ERDAĞ İNŞ.DUMLUPINARSPOR

5-1

10

BATIPARK

25.03.2018

09:30

U17A

DSİSPOR

ANADOLU GENÇLİKSPOR

0-3

11

BATIPARK

25.03.2018

12:00

1.Küme Playof

PAZARCIK AKSUSPOR

ELBİSTAN BLD. SPOR

0-2

12

BATIPARK

25.03.2018

14:00

2.KÜME A

ONİKİŞUBAT İDMANYURDUSPOR

ARSAN SÜMERSPOR

0-2

13

BATIPARK

25.03.2018

16:00

2.KÜME B

KARAMANLISPOR

ELMALARSPOR

2-1

14

MERKEZ 1

25.03.2018

10:00

2.KÜME B

EDELERSPOR

SAĞLIKSPOR

3-0H

15

MERKEZ 1

25.03.2018

12:00

1.Küme Playof

ANDIRIN YEŞİLDAĞSPOR

TÜRKOĞLU BLD. SPOR

1-6

16

MERKEZ 1

25.03.2018

14:00

2.KÜME A

ERKENEZ GENÇLİKSPOR

PAZARCIKSPOR

3-2

17

MERKEZ 1

25.03.2018

16:00

U15B

BÜYÜKSIRSPOR

ERKENEZ GENÇLİKSPOR

2-1

18

BELEDİYE

25.03.2018

12:00

2.KÜME A

KAHRAMANŞEHİRSPOR

MARAŞSPOR

0-3H

19

BELEDİYE

25.03.2018

14:00

2.KÜME B

EKBEROĞLUSPOR

KIZILSEKİ GENÇLİKSPOR

6-1

20

BELEDİYE

25.03.2018

16:00

U17B

ULUDAZSPOR

KIZILSEKİ GENÇLİKSPOR

3-2

 

2- Hakem, gözlemci ve saha komiseri raporlarına istinaden ilk resmi müsabakada cezalı olanlar;

 

SR.

Kulübü

F. No

Lisans No

LİG

Adı Soyadı

Cezası

Ceza Tarihi

1

ERKENEZ GENÇLİK

6

1943417

15

ONUR ÇİFTÇİ

İlk Resmi Müsabaka

26.03.2018

2

ANADOLU GENÇLİK

1

1927430

17

M. ARİF BÜLGEN

İlk Resmi Müsabaka

26.03.2018

3

KIZILSEKİ GENÇLİK

3

1937083

2.KÜME

ALİ ÇINAR

İlk Resmi Müsabaka

26.03.2018

4

EKBEROĞLU

1

297963

2.KÜME

ADİL ÇAKIROĞLU

İlk Resmi Müsabaka

26.03.2018

5

MARAŞGÜCÜ

5

1933220

15

M. FATİH ODUNKIRAN

İlk Resmi Müsabaka

26.03.2018

 

3- Hakem, gözlemci ve saha komiseri raporlarına istinaden Tedbirli olarak İl Disiplin Kuruluna sevkler;

 

SR.

Kulübü

F. No

Lisans No

LİG

Adı Soyadı

Cezası

Tedbir Tarihi

1

ERKENEZ GENÇLİK

18

1946237

15

İSA KÜŞMÜŞ

Disiplin

26.03.2018

2

ULUDAZ

5

1943554

15

MUHAMMED ALİ AKSU

Disiplin

26.03.2018

3

KÜMBET

9

1945976

15

YUNUS EMRE GÜL

Disiplin

26.03.2018

 

4- Edelerspor Kulübünün Komitemize vermiş olduğu 26.03.2018 tarihli itiraz dilekçeleri incelenmiş olup 25.03.2018 tarihinde oynanan Edelerspor-Sağlıkspor 2. Küme B müsabakasında Sağlıkspor Kulübünün esame listesine yaşı büyük futbolcu 6 kişiden fazla (7 kişi) yazdığı için 2017-2018 Sezonunda 2. Amatör lig takımlarımız 1988 ve daha büyük doğumlu diledikleri kadar amatör futbolcuya lisans çıkartabilirler. Ancak takımlarda 18 kişilik müsabaka isim listesine en fazla 6 (altı) yaşı büyük futbolcu yazabilirler. 18 kişilik müsabaka isim listesine yaşı büyük 6’dan fazla futbolcu yazılırsa takım hakkında hükmen mağlubiyet kararı verilir. Hükmü gereği Edelerspor Kulübünün hükmen 3-0 galibiyetine, Sağlıkspor Kulübünün hükmen 3-0 mağlubiyetine; Edelerspor Kulübünün yatırmış olduğu itiraz bedelinin Edelerspor Kulübüne iade edilmesine;

 

5- 25.03.2018 tarihinde oynanmasın gereken Kahramanşehirspor-Maraşspor 2. Küme A müsabakasında Kahramanşehirspor Kulübünün takımının başında müsabaka isim listesini imzalayacak yetkili bulunmaması nedeniyle, 2017/2018 Futbol Sezonu Amatör Futbol Liglerinde Uygulanacak Esaslar Kitapçığının 2.Bölüm 7.madde sayfa 19-20 Müsabaka Kadroları Ve İsim Listelerini İmzalayacak Yetkililer Bölümünde Müsabaka gününde cezalı olan yönetici veya teknik adam müsabaka isim listesini imzalayamaz. Takımın başında müsabaka isim listesini imzalayacak yetkili bulunmaması halinde futbolcuların lisanslarının veya müsabaka isim listesinin hakeme ibraz edilmediği varsayılır ve müsabaka hakem tarafından oynatılmaz. Oynatılmayan müsabakalar hakkında Futbol Müsabaka Talimatının ilgili maddesi gereğince hükmen yenilgi kararı verileceği gibi ayrıca bu müsabakanın hakem, gözlemci ve saha personeli masrafları ilgili kulüpten tahsil edilir. Hükmü gereği Maraşspor Kulübünün hükmen 3-0 galibiyetine; Kahramanşehirspor Kulübünün hükmen 3-0 mağlubiyetine. Ayrıca Kahramanşehirspor Kulübünün Hakem ve personel ücreti olan 300.00 TL’yi Türkiye Futbol Federasyonu Türkiye Garanti Bankası A.Ş. 1. Levent Ticari Şubesi Müdürlüğü 186-6297758 no’lu hesaba (İBAN No: TR62 00062000 1860 0006 297758) en geç 10 gün içinde yatırarak banka dekontu İl Temsilcisine ulaştırmasına; Hakem ve personel ücretinin yatırılıp banka dekontunun 10 gün içerisinde İl Temsilcisine ibraz etmemesi halinde ilgili Kulübün lisans işlemlerinin yapılmamasına;

 

6- 2. Küme U19 Ligi müsabakalarının 07 Nisan 2018 tarihinde başlatılmasına;

 

7- İl Emniyet Müdürlüğünün 26.03.2018 tarihli Güvenlik Tedbiri konulu yazısı gereği 1. Küme Play off müsabakalarının Merkez 1 Sahasına alınmasına;

 

8- 28-31 Mart 01 Nisan 2018 tarihlerinde oynanacak olan müsabakaların aşağıdaki şekilde oynatılmasına;

 

SR.

STAD

TARİH

SAAT

LİGİ

1.TAKIM

2.TAKIM

1

BATIPARK

28.03.2018

17:00

U15B

ANADOLU GENÇLİKSPOR

KURTULUŞ 1920 SPOR

2

BATIPARK

31.03.2018

11:00

U15B

KURTULUŞ 1920 SPOR

BÜYÜKSIRSPOR

3

BATIPARK

31.03.2018

12:30

U17A

EKBEROĞLUSPOR

DSİSPOR

4

BATIPARK

31.03.2018

14:30

U17A

ERDAĞ İNŞ.DUMLUPINARSPOR

MARAŞSPOR

5

BATIPARK

31.03.2018

16:30

U15A

MARAŞSPOR

K.MARAŞ BŞB. GENÇLİK VE SPOR

6

MERKEZ 1

31.03.2018

11:00

U15B

ULUDAZSPOR

ANADOLU GENÇLİKSPOR

7

MERKEZ 1

31.03.2018

12:30

U17A

ANADOLU GENÇLİKSPOR

AFŞİN TEK IŞIK SPOR

8

MERKEZ 1

31.03.2018

14:30

U17B

AFŞİN BLD.SPOR

ULUDAZSPOR

9

MERKEZ 1

31.03.2018

16:30

U17B

MARAŞGÜCÜSPOR

PAZARCIK KARTALKAYASPOR

10

BELEDİYE

31.03.2018

11.00

U15A

ARSAN SÜMERSPOR

1920 MARAŞSPOR

11

BELEDİYE

31.03.2018

12:30

U17B

TÜRKOĞLU BLD. SPOR

ARSAN SÜMERSPOR

12

BELEDİYE

31.03.2018

14:30

U17A

AS VEFA

1920 MARAŞSPOR

13

BELEDİYE

31.03.2018

16:30

U17B

KÜMBETSPOR

FERHUŞ KARACASUSPOR

14

BATIPARK

01.04.2018

10:00

2.KÜME A

ARSAN SÜMERSPOR

HARTLAP KÖYÜ ALİ DOĞANSPOR

15

BATIPARK

01.04.2018

12:00

İESK

KAHRAMANMARAŞ SEKSK

ADANA İESK

16

BATIPARK

01.04.2018

15:00

BAL

ERDAĞ İNŞ. DUMLUPINARSPOR

ŞEHİT KAMİL BLD.SPOR

17

BATIPARK

01.04.2018

17:00

U15B

ERKENEZ GENÇLİKSPOR

KÜMBETSPOR

18

MERKEZ 1

01.04.2018

10:00

2.KÜME B

ANADOLU GENÇLİKSPOR

EKBEROĞLUSPOR

19

MERKEZ 1

01.04.2018

12:30

1.Küme Playof

ELBİSTAN BLD. SPOR

TÜRKOĞLU BLD. SPOR

20

MERKEZ 1

01.04.2018

14:30

1.Küme Playof

PAZARCIK AKSUSPOR

ANDIRIN YEŞİLDAĞSPOR

21

MERKEZ 1

01.04.2018

16:30

2.KÜME B

SAĞLIKSPOR

FERHUŞ KARACASUSPOR

22

BELEDİYE

01.04.2018

10:00

2.KÜME A

MARAŞSPOR

ERKENEZ GENÇLİKSPOR

23

BELEDİYE

01.04.2018

12:00

2.KÜME B

ELMALARSPOR

EDELERSPOR

24

BELEDİYE

01.04.2018

14:00

2.KÜME A

K.MARAŞ BŞB GENÇLİK VE SPOR

KAHRAMANŞEHİRSPOR

25

BELEDİYE

01.04.2018

16:00

U17B

ONİKİŞUBAT İDMANYURDUSPOR

KIZILSEKİ GENÇLİKSPOR

26

BELEDİYE

01.04.2018

18:00

2.KÜME B

KIZILSEKİ GENÇLİKSPOR

KARAMANLISPOR

27

PAZARCIK

01.04.2018

13:00

2.KÜME A

PAZARCIKSPOR

ONİKİŞUBAT İDMANYURDUSPOR

 

Oybirliğiyle karar verilmiştir.

 

Ali KAZANCI

Adem KARAKÖSE

Ahmet GÜLER

İlker YİYEN

TFF İl Temsilcisi

ASKF Temsilcisi   

Kulüpler Temsilcisi

Kulüpler Temsilcisi

Başkan

İl Temsilcisi Yrd.

İl Temsilcisi Yrd.

Sekreter

 

 

 

 

Abdurrahman AKBABA

Savaş DOĞRUGÖRÜR

Yusuf Bayram DEMİRCİ

Ali AYTEMİZ

Kulüpler Temsilcisi

TÜFAD Temsilcisi

GHSİM Temsilcisi

TFFHGD Temsilcisi

Üye

Üye

Üye

Üye

 

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2018, 08:51

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

Canlı Skor