Onikişubat Belediyesi’nden SEM öğrencilerine kahvaltı

Onikişubat Belediyesi’nden SEM öğrencilerine kahvaltı

Kahramanmaraş Merkez Onikişubat İlçe Belediyesi, Sosyal Etkinlik Merkezlerinde (SEM), Yükseköğretim Kurumu Sınavları (YKS) hazırlık kurslarına katılan ve üniversiteye giriş sınavında başarı göstermiş öğrenciler ve aileleriyle birlikte, Bisiklet ve Yürüyüş Yolu’nda kahvaltı programı gerçekleştirildi.

Kahvaltıya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Milletvekilleri Ahmet Özdemir, İmran Kılıç ve Mehmet Cihat Sezal, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, AK Parti İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, İl Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, Onikuşubat İlçe Başkanı Mücahit Kara ve Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Şahin Avşaroğlu, Pazarcık Belediye Başkanı İbrahim Yılmazcan, Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti Teşkilatı, üniversiteyi kazanan öğrenciler ve aileleri katıldı.

SEM’lerde, ücretsiz olarak verilen üniversite hazırlık kurslarında, kitap dağıtımları, ders anlatımları, soru çözümleri ve deneme sınavlarıyla tecrübeli 30 öğretmen kadrosuyla, gençler üniversite sınavlarında büyük başarı elde ettiler.  İlk 20 binde 60 ve genel toplamda bin 992 olmak üzere kurslara katılan öğrencilerde, yüzde 83 başarı oranına ulaşıldı.

Onikişubat İlçe Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek “İnsana ve eğitime dayalı projelerimizden olan sosyal etkinlik merkezlerimizde verdiğimiz eğitimle geçen yıl yüzde 71 olan başarı oranımızı bu yıl yüzde 83’lere taşıdık. Bu gurur tablosunda ilk 20 binde 60 öğrencimiz var ve bunlar isterlerse tıp fakültelerine gidebilirler” diyerek, şunları söyledi:

“Üniversite eğitimi hayatımızın önemli bir alanıdır. İnanıyorum ki sizler okuyacaksınız, önce ailenize, sonra ülkemize ve dünyadaki bütün Müslümanlara hizmet edeceksiniz.  Üniversiteyi kazanıp aileleriyle birlikte davet ettiğimiz programımıza hoşgeldiniz diyorum. Çocuklarınızla iftihar edebilirsiniz. Hayırlı olsun hepinize gönülden başarılar diliyorum. İnşallah gelecekte de güzel projelerde yeniden birlikte oluruz temennisiyle saygılar sunuyorum.”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal da ““Bizler bu masada sizler gibi Kahramanmaraş’ın yetiştirdiği, sizin de eğitimle inşallah şehrimize hizmet edeceğiniz günleri buraya baktığınızda görebilirsiniz. Çünkü biz de sizler gibi gibi yıllar önce lise ve üniversite eğitimlerimizde şehrimiz için hayaller kuruyorduk. Allah bizlere şehrimize hizmet etmeyi nasip etti. İnşallah sizlere de hizmet etmeyi nasip eder” diyerek, şu ifadeleri kullandı:

Sevgili gençler iki şey çok önemlidir. Birincisi; kim olduğumuz, ikincisi; neyle sorumlu olduğumuz. Eğer kim olduğumuzu unutursak hayatın bir anlamı kalmıyor. İnsanın nereye ait olduğu, tarihi, nereden geldiği ve nereye gittiği. Biz kimiz sorusunun cevabını çok iyi bilmemiz gerekiyor. Cumhurbaşkanımızın her zaman söylediği bir söz var. “ Biz tarihin içinden akıp gelen bir nehir gibi sizlerle beraber geleceğe akıyoruz. Sizler bizim geleceğimizsiniz. Bizim görevimiz de sizlerin geleceğe akışını sağlamak. O yüzden sizin nereden akıp geldiğinizi unutmamanız gerekiyor.  Ancak o zaman mensup olduğunuz ülkeye, vatana, millete, bayrağa, şehre ve aileye karşı borcunuzu ödersiniz.

Hafıza-i beşer, nisyânla malûldür. Yani insan hafızasının unutmak gibi bir hastalığı vardır. Biz içinde yaşadığımız ve Allah’ın bugün bize nasip ettiği nimetleri hatırlamamız gerek. Çünkü bir sürü yalan, kara propaganda, dezenformasyona karşı unutmamamız gerekir.  Bizler çok zorlu şartlarda eğitim gördük. Okullarımızda kalorifer yoktu, Isınmak için okula gelirken her bir öğrenci kucağında odunla gelirdi. Tebeşirlerimizi aramızda para toplayarak alırdık. Akıllı tahta, tablet, bilgisayar, servis ve burs gibi imkanlarımız yoktu. Bizler imkansızlıklar içinde okuduk ama hamdolsun bu milletin evlatları iktidara geldi ve bu milletin çocuklarını kucaklayıp, geleceğe taşımak için gece gündüz çalıştılar ve bugünlere geldik.

Ayakta kalacaksak ailemizi, şehrimizi, ülkemizi ve birbirimizi çok seveceğiz. Merhamet ve iyilik sahipleri ayakta kalacaktır.   Huzurlarınızda Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek Bey’e teşekkür ediyorum. Ama hepsinden önemlisi en büyük teşekkür, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a. Önümüzde olduğu için, bu ülkeye dönük tüm saldırılara cesaretiyle, yol arkadaşlarıyla bertaraf ettiği için. 17 yıldan beri bu ülkeye yapılan tüm saldırılarda dimdik durduğu için en büyük teşekkür Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a.

Gençler hepinize teşekkür ediyorum. Allah sizleri muvaffak etsin. Ne ihtiyacınız olursa, gittiğiniz şehirlerde ne sıkıntınız olursa milletvekillerimize, teşkilat başkanlarımıza ve bana bir telefonla ulaşabilirsiniz. Allah yâr ve yardımcınız olsun. Önünüz ve yolunuz açık olsun.”

Öğrenciler ve aileleri programa katılmaktan duydukları memnuniyetleri dile getirdiler. Program öğrenciler ve aileleriyle yapılan sohbetle noktalandı.

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2019, 11:21

MARAŞ POSTA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

Canlı Skor