antalya escort

ŞİİRİN KALBİ ONİKİŞUBAT’TA ATACAK

Kahramanmaraş Merkez Onikişubat İlçe Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, sanat ve sanatçıya verdiği değerle büyük takdir toplarken; yaptığı hizmetlerin yanı sıra vatandaş için ürettiği materyallerle de toplumsal değerleri hatırlatan mesajlara yer veriyor.

ŞİİRİN KALBİ ONİKİŞUBAT’TA ATACAK

2018 yılında Onikişubat Belediyesi tarafından vatandaşa dağıtmak için üretilen takvim çalışmasında Kahramanmaraş’ın şanlı tarihine adını altın harflerle yazdıran, kahraman memleketin kurtarıcıları olan Milli Mücadele Kahramanlarına yer veren Başkan Mahçiçek, 2019 yılı takvimi Kahramanmaraş’ın usta şairlerinin isimlerini yaşatmak ve şiir sanatına destek vermek amacıyla 365 esere yer veriyor.   

Başkan Mahçiçek aralarında Abdurrahim Karakoç, Mahzuni Şerif, Erdem Bayazıt, Cahit Zarifoğlu gibi Kahramanmaraş’ın edebi dünyasına değerler kazandıran usta şairlerin eserlerinin unutulmaması ve yaşatılması adına böyle bir çalışma yaptıklarını belirterek, şu ifadelere yer verdi:

“Kahramanmaraş tarihi, sanatı, insanı ve doğası ile eşi benzeri bulunmayan bir memlekettir. Bizlerde bu bilinç ile hareket ederek, 2018 yılı takvimimizde günümüze kadar isimlerini taşıdığımız ve büyük saygı ile andığımız Milli Mücadele kahramanlarımızın hayatlarını anlattık. Onların bizler için yaptığı büyük fedakârlıklara karşı kendimizi sorumlu hissediyor, onları her daim rahmet ve minnetle anıyoruz.

2019 yılı için yine takvim çalışmamızda Kahramanmaraş’ın edebi dünyasının zenginliğinin farkında olarak, çok kıymetli usta şairlerimizin eserlerine yer vermek istedik. Biz istiyoruz ki, gelecek nesillerimiz ne kadar özel bir memlekette yaşadığının farkında olsun. Buradan ne usta şairlerin, ne cesaretli kahramanların geçtiğini bilsin. Bizden sonra gelecek nesillerimizin de aynı hassasiyet içerisinde davranmasını temenni ediyor, bir kez daha 2019 yılının hayırlara, barışa ve güzelliklere vesile olmasını diliyorum.”

MARAŞ POSTA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner277

banner276