İŞTE AK PARTİ+MHP CUMHUR İTTİFAKI’NIN KAHRAMANMARAŞ İLÇE ADAYLARI

Kahramanmaraş’ta AK Parti ile MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı’nın ilçe belediye başkanının adayları belli oldu.

İŞTE AK PARTİ+MHP CUMHUR İTTİFAKI’NIN KAHRAMANMARAŞ İLÇE ADAYLARI

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde AK Parti ve MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı’nın Kahramanmaraş İlçe Belediye Başkanları adayları belli oldu.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığında AK Parti Adayı Hayrettin Güngör ismi daha önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanırken, MHP’nin Kahramanmaraş’ta Büyükşehir Belediye Başkanlığında AK Parti Adayı’na destek vereceği de MHP’nin aday göstermemesi ile kesinleşti.

Öte yandan 2014 seçimlerinde ilçe belediye başkanlıklarını AK Parti’den 10, CHP’den ise 1 aday kazanmıştı. 2019 seçimlerinde de Cumhur İttifakı’nın Kahramanmaraş paylaşımı 9-2 AK Parti-MHP oldu. 2014’te AK Partili adayın kazandığı Çağlayancerit MHP’ye bırakılırken, CHP’li adayın kazandığı Nurhak’ta ise MHP aday gösterirken AK Parti aday göstermeyecek.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik’in katılımı ile dün Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde yapılan aday tanıtım töreninde Cumhur İttifakı’nın adayları şöyle oldu:

 • Afşin Belediye Başkan Adayı MEHMET FATİH GÜVEN (AK Parti Adayı)
 • Andırın Belediye Başkan Adayı AHMET DOĞAN (AK Parti Adayı)
 • Çağlayancerit Belediye Başkan Adayı HANİFİ SARIALTUN (MHP adayı),
 • Dulkadiroğlu Belediye Başkan Adayı NECATİ OKAY (AK Parti Adayı)
 • Ekinözü Belediye Başkan Adayı BİLAL EKER (AK Parti Adayı)
 • Elbistan Belediye Başkan Adayı MEHMET GÜRBÜZ (AK Parti Adayı)
 • Göksun Belediye Başkan Adayı HÜSEYİN COŞKUN AYDIN
 • Nurhak Belediye Başkan Adayı (İSMİ HENÜZ BELLİ OLMADI) (MHP Parti Adayı)
 • Onikişubat Belediye Başkan Adayı HANEFİ MAHÇİÇEK (AK Parti Adayı)
 • Pazarcık Belediye Başkan Adayı İBRAHİM YILMAZCAN (AK Parti Adayı)
 • Türkoğlu Belediye Başkan Adayı OSMAN OKUMUŞ (AK Parti Adayı)

Öte yandan 2014’te yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde AK Parti adaylarından Afşin’de Mehmet Fatih Güven, Andırın’da Baki Tezcan, Çağlayancerit’te Üzeyir Kızılseki, Dulkadiroğlu’nda Necati Okay, Ekinözü’nde Nursi Çeleğen, Elbistan’da Durmuş Küçük, Göksun’da Hüseyin Coşkun Aydın, Onikişubat’ta Hanefi Mahçiçek, Pazarcık’ta Yakup Hamdi Bozdağ ve Türkoğlu’nda Osman Okumuş seçimi kazanırken, Nurhak’ta ise CHP Adayı Ahmet Akkuş kazanmıştı.

2014 başkanlarından Çağlayancerit’te Üzeyir Kızılseki’nin yerine MHP’li Aday Hanifi Sarıaltın, Ekinözü’nde Nursi Çeleğen’in yerine AK Partili aday Bilal Eken, Pazarcık’ta Yakup Hamdi Bozdağ’ın yerine de AK Partili aday İbrahim Yılmazcan aday gösterildi. İttifak protokolüne göre AK Parti’nin kazandığı Çağlayancerit ile CHP’nin kazandığı Nurhak ise MHP’ye bırakıldı.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2019, 09:05

MARAŞ POSTA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER