Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Araştırma Komisyonu üyeleri belli oldu.
TBMM Genel Kurulu'nda Meclis Araştırma üyeleri için oylama yapıldı. Oylama sonuçlarına göre, Meclis Araştırma Komisyonları üyeleri şöyle oluştu:
Hayvan Haklarının Korunması:
AK Parti: Ankara milletvekili Zeynep Yıldız, Çanakkale milletvekili Jülide İskenderoğlu, Ankara milletvekili Nevzat Ceylan, İstanbul milletvekili Serap Yaşar, Kars milletvekili Yunus Kılıç, Tekirdağ milletvekili Mustafa Yel.
CHP: Denizli milletvekili Gülizar Biçer karaca, İstanbul milletvekili Saliha Sera Kadıgil Sütlü, Zonguldak milletvekili Deniz Yavuzyılmaz.
HDP: İstanbul milletvekili Oya Ersoy.
MHP: İzmir milletvekili Hasan Kalyoncu.
İYİ PartiB: Mersin milletvekili Zeki Hakan Sıdalı.
Bilişim Teknolojileri Bağımlılığı:
AK Parti: Adana milletvekili Ahmet Zenbilci, Çorum milletvekili Erol Kavuncu, Eskişehir milletvekili Nabi Avcı, İstanbul milletvekili Müşerref Pervin Tuba Durgut, Konya milletvekili Ahmet Sorgun, Osmaniye milletvekili Osman Kaya.
CHP: Bartın milletvekili Aysu Bankoğlu, İstanbul milletvekili Onursal Adıgüzel, İzmir milletvekili Kamil Okyay Sındır.
HDP: İstanbul milletvekili Ali Kenanoğlu.
MHP: İstanbul milletvekili Arzu Erdem.
İYİ Parti Erzurum milletvekili Muhammet Naci Cinisli.
Tıbbi ve Aromatik Bitki Çeşitliliği:
AK Parti: Antalya milletvekili İbrahim Aydı, Artvin milletvekili Ertunç Erkan Balta, Bursa milletvelkili Refik Özen, Karaman milletvekilşi Recep Şeker, Mersin milletvekşili Ali Cumhur Taşkın, Şanlıurfa milletvekilkşi Zemzem Gülender Açanal.
CHP: Ankara milletvekili Servet Ünsal, Bursa milletvekili Erkan Aydın, Edirne milletvekili Okan Gaytancıoğlu.
HDP: Mersin milletvekili Rıdvan Turan.
MHP: Ankara milletvekili Nevin Taşlıçay.
İYİ Parti Eskişehir milletvekili Arslan Kabukcuoğlu.
ALS, SMA, DMD, MS Hastalıklarının araştırılması:
AK Parti: Ankara milletvekili Arife Polat Düzgün, Hatay milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, Kütahya milletvekili Ceyda Çetin Erenler, Niğde milletvekili Selim Gültekin, Samsun milletvekili Ahmet Demircan, Uşak milletvekili İsmail Güneş.
CHP: Ankara milletvekili Gamze Taşçıer, Kütahya milletvekili Ali Fazıl Kasap, Ordu milletvekili Mustafa Adıgüzel.
HDP: Diyarbakır milletvekili Semra Güzel.
MHP: Gaziantep milletvekili Ali Muhittin Taşdoğan.
İYİ Parti Antalya milletvekili Tuba Vural Çokal.
Down sendromu, otizm ve diğer gelişim bozukluklarının araştırılma:
AK Parti: Kocaeli milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Antalya milletvekili Kemal Çelik, Bursa milletvekili Vildan Yılmaz Gürel, Kayseri milletvekili Hülya Nergis, Şanlıurfa milletvekili Mehmet Ali Cevheri, Trabzon milletvekili Bahar Ayvazoğlu.
CHP: Karabük milletvekili Hüseyin Avni Aksoy, Kayseri milletvekili Çetin Arık, Kırşehir milletvekili Metin İlhan.
HDP: Batman milletvekili Necdet İpekyüz.
MHP: Kahramanmaraş milletvekili Sefer Aycan.
İYİ Parti: Isparta milletvekili Aylin Cesur.
Ayrıca, Çevre Komisyonu'na İYİ Parti mersin milletvekili Zeki Hakan Sıdalı seçildi.