antalya escort

MHK’ya yeni başkan: Zekeriya Alp

MHK’ya yeni başkan: Zekeriya Alp

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), olağan seçimli genel kurulun ardından Merkez Hakem Kurulu’nu yeniden belirledi ve başkanlığa Zekeriya Alp’i getirdi.

Nihat Özdemir Başkanlığındaki TFF Yönetim Kurulu, dün yaptığı toplantıda Merkez Hakem Kurulu başkan ve üyelerini belirledi. TFF sitesinden verilen bilgiye göre; Zekeriya Alp başkanlığındaki Merkez Hakem Kurulu şu üyelerden oluşuyor:

BAŞKAN

· Zekeriya Alp

ÜYELER

· Oğuz Sarvan

· Ünsal Çimen

· Zihni Aksoy

· Turgay Güdü

· Hamza Işın

· Murat Ilgaz

· Yunus Yıldırım

· Ahmet Şahin

ZEKERİYE ALP KİMDİR?

Zekeriya Alp, 1 Ocak 1948 tarihinde İstanbul'da doğdu.

 Ailesi Yugoslavya göçmen olan Alp, Feriköyspor'un alt yapısında futbola başladı. 1966 – 1968 sezonunda iki sene Feriköyspor'da top koşturduktan sonra 1968 yılında Beşiktaş'a transfer oldu.

1978 yılına kadar 11 sezon Beşiktaş'da oynadı. Defans oynadığı için Beşiktaş ile sahaya çıktığı 204 lig maçında 6 gol attı. 1978 yılında da futbolu bıraktı.

Zekeriya Alp, futbol hayatı boyunca 22 defa Türkiye Millî Futbol Takımı'nda forma giydi.

Futbolu bıraktıktan sonra spor yazarlığı, TV yorumculuğu ve spor yöneticiliği yaptı. Çeşitli dönemlerde Beşiktaş yönetiminde görev aldı. Levent Bıçakçı yönetiminde Türkiye Futbol Federasyonu Basın Sözcülüğü yaptı.

Zekeriya Alp, aynı zamanda RUYİAD (Rumeli Yönetici ve İş Adamları Derneği) üyesidir.

2012 yılında Yıldırım Demirören'in Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) başkanlığına gelmesinin ardından TFF yönetimi ona MHK başkanlığı teklif ettiğinde kendisi de şaşırdı. Önce kabul etmedi daha sonra teklife sıcak bakarak MHK Başkanı oldu.

16 Aralık 2014 tarihinde Zekeriya Alp, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı olduğu görevinden istifa ettiğini açıkladı.

MARAŞ POSTA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner277

banner276