“Teknolojiyi sadece kullanan değil, üreten ve ihraç eden bir noktadayız”

“Teknolojiyi sadece kullanan değil, üreten ve ihraç eden bir noktadayız”

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye'nin en büyük teknoloji etkinliği olan TEKNOFEST'te Gençlik ve Spor Bakanlığı çadırında gençlerle bir araya geldi.

Etkinlik alanında açıklamalarda bulunan Bakan Kasapoğlu, TEKNOFEST'in milli ve yerli teknoloji noktasında gelinen seviyeyi ortaya koyması açısından kendilerine heyecan verdiğini belirterek, “Donanımlı gençler yetiştirmek için gerek teknoloji gerek diğer alanlarda imkanları seferber edeceğiz. Üniversitelerde kulübü olan gençlerimiz inovasyon noktasındaki çalışmalarında bizden proje desteği alıyorlar. Bu yıl da onları artırarak devam edeceğiz" diye konuştu.

TEKNOFEST'in yaşattığı mutluluğun çok önemli olduğunu dile getiren Kasapoğlu, festivale katılarak heyecanlarıyla kendilerine güç veren gençlere teşekkür etti. "Gençlerimiz yarının Türkiye'sinde söz sahibi olacak” diyen Bakan Kasapoğlu, “Ürünleri, fikirleri ve emekleriyle her şeyin en güzelini ortaya koyacaklar. Bu festival milli ve yerli teknoloji noktasında geldiğimiz seviyeyi ortaya koyması açısından bize ayrı bir heyecan veriyor. Gerek Bakanlığımızın standı gerek diğer stantlardaki ürünlere baktığımızda hakikaten ülkemizin sadece teknolojiyi kullanan değil, üreten ve ihraç eden bir noktada olduğunu görüyoruz. Bununla gurur duyuyoruz" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde son 18 yılda Türkiye'nin nereden nereye geldiğini burada en güzel şekilde hissettiklerini ifade eden Bakan Kasapoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bakanlığımızın tüm imkanlarının her zaman gençlerimizin yanında olduğunu ifade etmek istiyorum. Spordan sanata ve teknolojiye kadar pek çok alanda gençlerimize çok güzel imkanlar sunuyoruz. Teknoloji, kodlama ve inovasyon alanında gençlik merkezlerimizdeki gelinen noktayı hep birlikte burada gözlemliyoruz. Bakanlığımız gençlerin bakanlığı. Gençlerimizden Bakanlığımızı çok daha yakından takip etmelerini istirham ediyorum."

Bakan Kasapoğlu, gençlik merkezlerindeki dene-yap atölyelerinde gençlerin çok daha güçlü ve donanımlı olmaları adına her türlü imkanı bugüne kadar sağladıkları gibi bundan sonra da sağlayacaklarını söyledi. Hep birlikte güçlü geleceğe doğru omuz omuza yürüyeceklerini dile getiren Bakan Kasapoğlu, "Teknoloji anlamında sadece tüketen değil, üreten olma noktasında ve her türlü bağımlılığa karşı dikkatli olmaları noktasında gençlere mesajımızı ifade etmek istiyoruz"  dedi.

Bakan Kasapoğlu, gençliğe yönelik projelerine ilişkin yaptığı açıklamada ise şu ifadelere yer verdi: "Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızla birlikte 'bilim' temalı gençlik kamplarımız olacak. Bunun yanında gençlik merkezlerinde gerçekleştirdiğimiz teknolojik eğitimler ve çalışmaların yanı sıra yine daha yoğun programlarımız olacak. Yurtlarımızda 700 bin üniversite öğrencisini misafir ediyoruz. Donanımlı gençler yetiştirmek için gerek teknoloji gerek diğer alanlarda imkanları seferber edeceğiz. Üniversitelerde kulübü olan gençlerimiz inovasyon noktasındaki çalışmalarında bizden proje desteği alıyorlar. Bu yıl da onları artırarak devam edeceğiz. Bunu müjdelemek istiyorum."

Etkinlik alanında yer alan Bakanlık çadırında gençlerle sohbet eden ve gençlik merkezlerince geliştirilen ürünleri inceleyen Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, ayrıca çadırda yer alan uçak simülasyonunda uçuş deneyimi yaşadı.

MARAŞ POSTA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

Canlı Skor

banner451

banner452