KUVVETLİ YAĞIŞ BEKLENİYOR

Yağışların Batı Karadeniz kıyıları, Orta Karadeniz, Güneydoğu Anadolu Bölgesi, Sakarya, Kahramanmaraş, Giresun, Tunceli, Malatya ve Elazığ çevreleri ile Adana ve Osmaniye'nin kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyo

KUVVETLİ YAĞIŞ BEKLENİYOR
Kahramanmaraş çevrelerinin yerel olarak kuvvetli yağış beklediği kaydedildi. Yetkililer, vatandaşların dikkatli olmasını istedi.

 

Yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi ile Kırklareli, Tekirdağ, Kütahya, Uşak ve Afyonkarahisar çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

Yağışların Batı Karadeniz kıyıları, Orta Karadeniz, Güneydoğu Anadolu Bölgesi, Sakarya, Kahramanmaraş, Giresun, Tunceli, Malatya ve Elazığ çevreleri ile Adana ve Osmaniye'nin kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı kuzey, iç ve doğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak. Rüzgar, genellikle güney ve güneydoğu, batı kesimlerde kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek.

 

Kahramanmaraş’ta günün en düşük sıcaklığının 14 ve en yüksek sıcaklığının 21 derece olması beklenirken, nem oranının yüzde 76-96 ve rüzgar hızının da güneyden olmak üzere saatte 7 kilometre hızında olması bekleniyor. Yağışın hafta boyunca devam etmesi ve hava sıcaklığının da hissedilir derecede düşmesi tahmin ediliyor.

 

MARASPOSTA.COM

 
Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2018, 11:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER