Diyanet İşleri Başkanlığı, Kahramanmaraş Valiliğimiz, Büyükşehir Belediyesi, Gençleri Evlendirme ve Mehir Vakfı, Mehir Aile Derneği, Türkiye Diyanet Vakfı Kahramanmaraş ve Konya Şubeleri iş birliğinde  "Kahramanmaraş'ta Yuvalar Kuruyoruz Toplu Düğün ve Çeyiz Yardımı" projesi kapsamında düzenlenen programda 100 çift dünya evine girdi.

Merkez Spor Kompleksi’nde düzenlenen nikâh ve düğün törenine, Diyanet İşleri Başkanı Sayın Prof. Dr. Ali Erbaş, Valimiz Mükerrem Ünlüer, 66. Hükümet Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, Milletvekillerimiz Ömer Oruç Bilal Debgici, Mehmet Şahin, Tuba Köksal ve Mevlüt Kurt, Büyükşehir Belediye Başkanı Fırat Görgel, Kahramanmaraş İl Müftüsü Abdurrahman Kotan, Konya İl Müftüsü Prof. Dr. Ali Öge, Mehir Vakfı Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Prof. Dr. Saffet Köse, Mehir Aile Derneği Başkanı Abdurrahman Tekin, İl Protokolü, STK temsilcileri, aileler ile çok sayıda vatandaşımız katıldı.

İlimizin her ilçesinden, Türkiye Diyanet Vakfı’mızın ihtiyaç sahipliği kriterlerine göre belirlenerek tespit edilen 100 çiftimizin nikâhlarının kıyıldığı tören, Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başladı. Kur’an-ı Kerim tilavetinden sonra protokol konuşmalarına geçildi.

Törende konuşan Vali Ünlüer, “İlimiz merkezli 6 Şubat depremlerinde çok acılar yaşadık. Mutlu hayat süren ailelerimizi maalesef kaybettik. Kimi anne babasını kimi evladını, evlatlarını kaybetti. Acıları hiçbir zaman bitmeyecek ancak yaralarımızı da sarmak zorundayız.

Bugün de 100 çiftimizin mutlu günlerine şahitlik etmenin heyecanı içindeyiz.

Aile toplumun en temel taşıdır. Sizler güzel bir aile kurarak iyi nesillerin yetişmesine vesile olacaksınız hem dinimizin yaşanması hem de toplumumuzun devamı için önemli bir rol üstleneceksiniz. Bizler de büyükleriniz olarak sizlere elimizden geldiğince destek olacağız ve aile toplumunun korunması adına üzerimize düşeni yapacağız." diye konuştu.

Deprem bölgesinde kalıcı konutlara yerleştirilmeye bayram sonrası başlanacak Deprem bölgesinde kalıcı konutlara yerleştirilmeye bayram sonrası başlanacak

Diyanet İşleri Başkanı Sayın Prof. Dr. Ali Erbaş, ise “Çok güzel ve hayırlı bir merasimde bir aradayız. 100 çiftimizin hayatının en önemli anlarından birisi olan nikâh ve düğün merasimlerine şahitlik ediyoruz. Bu organizasyonda emeği geçen ve genç çiftlerimize destek olan tüm kurumlarımıza ve sivil toplum kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum. Evliliğin ilacı sabırdır, tahammüldür. Gençlerimiz; sevgiyi, saygıyı ve sadakati sabırla, tahammülle sürdürürse selamete ulaşır, huzura kavuşur inşallah. Gençlerimiz bizim göz aydınlığımız. Bugün dünya evine giren tüm çiftlerimizi tebrik ediyor, ömür boyu mutluluklar diliyorum. Hayırlı, uğurlu olsun” diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından nikâh töreni ve takı merasimine geçildi.

Diyanet İşleri Başkanı Sayın Prof. Dr. Ali Erbaş, Valimiz Mükerrem Ünlüer ve protokol üyeleri, genç çiftlerin mutlu anlarına şahitlik ederek  tüm çiftlere iki cihan saadeti diledi.

https://www.marasposta.com/foto-galeri/100-ciftin-nikah-ve-dugun-toreni-yapildi

Editör: Akif Arslan