SANKO ÜNİVERSİTESİ ÖĞR. ÜYESİ PROF. DR. YILDIRIM:“ONKOLOJİDE İLAÇ TASARIMI” KONUSUYLA İKİNCİ KEZ “EN İYİ ÇALIŞMA” ÖDÜLÜNÜ ALDI

PROF. DR. YILDIRIM: “ÜLKEMİZDE İLAÇ TASARIMI VE İLAÇ AR-GE’Sİ KONUSUNDA ÇALIŞMALARIN TEŞVİK EDİLMESİ AÇISINDAN BU ÖDÜLÜN DEĞERİ ÇOK BÜYÜK”

SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi,Tıbbi OnkologProf. Dr. Mustafa Yıldırım, 11. Türk Tıbbi Onkoloji Kongresi’nde “Testis Kanserinde High Mobility Group Box – 1 Ekspresyonu ve Tedavi Hedefi Olarak Rolü” konusunda yaptığı sunumla Türk Tıbbi Onkoloji Derneği tarafından geçen yıl olduğu gibi bu yıl da “En İyi Çalışma Ödülü”nü aldı.

11. Türk Tibbi̇ Onkoloji̇ Kongresi̇ (1)0

KKTC’nin Girne kentinde24-28 Nisan 2024 tarihleri arasında düzenlenen kongrede ödül alan Prof. Dr. Yıldırım, “Ülkemizde ilaç tasarımı ve ilaç Ar-Ge’si konusunda çalışmaların teşvik edilmesi açısından bu ödülün değeri çok büyük” dedi.

11. Türk Tibbi̇ Onkoloji̇ Kongresi̇ (4)

“Ben ve ekibim, yaklaşık üç yıldır onkolojide ilaç tasarımı ve ilaç Ar-Ge’si konusunda çalışmalar yapıyoruz. Yaptığımız çalışmaların ürünlerini Türk Tıbbi Onkoloji Kongresi’nde sunduk” diyen Prof. Dr. Yıldırım,şöyle devam etti:

Ağabeyiyle oluşturduğu kahve markasını prefabrik çarşıda yaşatıyor Ağabeyiyle oluşturduğu kahve markasını prefabrik çarşıda yaşatıyor

11. Türk Tibbi̇ Onkoloji̇ Kongresi̇ (5)

“Geçen yıl 10. Türk Tıbbi Onkoloji Kongresi’nde sunmuş olduğumuz ilaç çalışması ile yine en iyi çalışma ödülünü almıştık. Bu yıl da farklı bir kanser türünde gerçekleştirdiğimiz ilaç çalışmamız en iyi çalışma ödülüne değer görüldü.

11. Türk Tibbi̇ Onkoloji̇ Kongresi̇ (1)

Ülkemizde ilaç tasarımı ve ilaç Ar-Ge’si konusunda çalışmaların teşvik edilmesi açısından bu ödülün değerinin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Kendimize ait, ekonomik ve inavasyon değeri yüksek ürünler elde edebilmek için bu alandaki çalışmaların daha fazla desteklenerek artırılması gerekiyor.”