Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş milletvekili adayları tanıtıldı. Toplantıda konuşma yapan Kahramanmaraş MHP 2. sıra milletvekili adayı Doç. Dr. Turan Şahin, sözlerine “Var edenin adıyla Bismillah” diyerek başladı. Şahin, 6 Şubat tarihinde zamanın durduğunu, Kahramanmaraş’ta asrın felaketinin yaşandığını ve çiğerlerin yandığını hatırlattı.  Şahin, “Saygıdeğer Genel Başkanımızın ifadesiyle “bizler kitabın yaprakları gibiyiz, bir kısmımız yeryüzünde, bir kısmımız gökyüzündedir.” Depremde vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum, kederli ailelerine sabrı cemiller niyaz ediyorum. Rabbim bir daha böyle acıları yaşatmasın diyorum.

YİĞİT DÜŞTÜĞÜ YERDEN KALKACAK

Yiğit düştüğü yerden kalkacak inşallah edelerin yüzü tekrar gülecek, çocuklarımızın, anne babalarımızın umutları yeniden yeşerecek, devletimizle, Milliyetçi Hareket Partimizle Kahramanmaraş yeniden imar ve ihya olacak, yeniden çete bayramı coşkuyla kutlanacak,

Benim hikayemde kadim şehir Kahramanmaraş’la kesişti. Şehrin vakarlı, tevazulu, irfanlı, güzel gönüllü insanları bu şehri bize sevdirdi, şehirleri sevdiren asıl insanlarıdır. Maraş bağrına bastı bizi” dedi.

ÇADIR ÇADIR, KONTEYNER KONTEYNER DOLAŞACAĞIZ

Eğitimci Doç. Dr. Turan Şahin konuşmasını şöyle sürdürdü: Hukuk Fakültesinde öğretim üyesi olmam hasebiyle bugüne kadar yaklaşık 20 bin öğrencinin dersine girdim. Allah şahittir ilk derste sorduğum soru; aramızda Kahramanmaraşlı öğrencimiz var mı? Sorusudur. Bu evlatlarımızla elimizden geldiğinde ilgilendik, mezun olduktan sonrada mesleki anlamda yardım etme gayreti içerisinde olduk. İnşallah bundan sonrada maraşımızın evlatlarının hak ettikleri yerlere gelmeleri için gayret göstereceğiz. Maraşımızın depremden kaynaklı sorunlarının çözümüne çalışacağız. Vatandaşımızın ne sorunu varsa yaraları sarmak için çadır çadır, konteynır konteynır dolaşacağız. İlde ilçede çözebiliyorsak orada çözemiyorsak Ankarada çözümü için samimi çaba göstereceğiz.

İNŞALLAH 14 MAYIS AKŞAMINI ZAFERLE TAÇLANDIRACAĞIZ

Bir sözümde gece gündüz demeden fedakarca çalışan Ülkü Ocaklarımıza, teşkilatlarımıza, kadın kollarımıza, Sayın Genel Başkanımızın deyişiyle; “Ülkücüler Ötükenden atılan adıma Türk vatanında kucak açan, Söğütten yapılan çağrıya bugün aynen riayet eden iman erleridir. Candan vazgeçmişler vatandan vazgeçmemişlerdir.” Allah hepsinden, hepinizden ayrı ayrı razı olsun. Ülkücü hareketin ekmeğini yedim, suyunu içtim, Rabbim helal ettirmeyi nasip etsin.

Bu duygu ve düşüncelerle sözlerime son verirken değerli milletvekili adaylarımıza muvaffakiyetler diliyorum, hep birlikte inşallah alayımızı meclise taşımasını Rabbimden niyaz ediyorum. İnşallah 14 Mayıs akşamını zaferle taçlandıracağız. Devletiyle ve milletiyle Her Şeyden önce Türkiye, Her Şeyden Önce Kahramanmaraş diyorum.

DOÇ. DR. TURAN ŞAHİN KİMDİR?

Doç. Dr. Turan Şahin, 1981 yılında dünyaya geldi. Kırıkkale Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.

2003 yılında Kırıkkale Üniversitesi Hukuk Fakültesinde Medeni Hukuk Ana Bilim Dalında asistan olarak göreve başladı. Aynı dönemde ülkü ocakları yöneticiliği yaptı.

Kırıkkale Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde yüksek lisansını, Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde doktorasını tamamladı.

2012 yılında Kırıkkale Üniversitesi Hukuk Fakültesine Yardımcı Doçent olarak atandı. 2019 yılında Medeni Hukuk Doçenti oldu.  

Kırıkkale Üniversitesi Adalet Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcılığı, Kırıkkale Üniversitesi Hukuk Fakültesi Erasmus Koordinatörlüğü görevlerinde bulundu.

2022 yılında ise Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Hukuk Fakültesine atandı. 

Uzun yıllar Ankara Ufuk Üniversitesi Hukuk Fakültesinde ve Konya Karatay Üniversitesi Hukuk Fakültesinde misafir öğretim üyesi olarak ders verdi.

Türk Hukuk Enstitüsü Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu.

Türkiye Barolar Birliği Eğitim Merkezinde Borçlar Hukuku eğitmeni olarak görev aldı.

İyi derecede Almanca bilen Doç. Dr. Turan Şahin’in yayımlanmış 5 kitabı, 2 kitap bölümü, ulusal ve uluslararası dergilerde yayımlanmış 15 makalesi bulunmaktadır.

Turan Şahin, 18 Mart 2021 tarihinde yapılan MHP 13. Olağan Büyük Kurultayında Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyesi olarak seçildi. Ardından MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin yüksek tensipleriyle MHP Siyaset ve Liderlik Okulu Koordinatörü görevine atandı.

Doç. Dr. Turan Şahin evli ve bir çocuk babasıdır.