Depremden etkilenen Afşin’de eğitim-öğretim hayatı 87 okulda başlayacak

Depremden etkilenen Afşin’de eğitim-öğretim hayatı 87 okulda başlayacak

Depremden etkilenen Afşin’de eğitim-öğretim hayatı 87 okulda başlayacak

Afşin Milli Eğitim Müdürü Fatih Kaba: “Afşin’deki 98 okulun 9’u ağır hasarlı olup bunlardan 6’sı yıkılmıştır. 3 okulumuzun ise yıkım süreci devam etmektedir”

KAHRAMANMARAŞ (AA) – Depremlerden etkilenen Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesindeki 87 okul binası, yeni eğitim-öğretim dönemine hazır hale getirildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Kaba, gazetecilere, Kahramanmaraş merkezli depremlerde 1 müdür, 2 öğretmen ve 33 öğrencilerini kaybettiklerini söyledi.

Bu yüzden çok üzgün olduklarını dile getiren Kaba, depremlerde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara şifa temenni etti.

Depremden okul binalarının da etkilendiğini aktaran Kaba, şöyle konuştu:

“Afşin’deki 98 okulun 9’u ağır hasarlı olup bunlardan 6’sı yıkılmıştır. 3 okulumuzun yıkım süreci devam etmektedir. 2 okulumuz ise orta hasarlı olup inceleme süreci devam etmektedir. Ayrıca orta hasarlı okul binalarımız boşaltılmış olup yıkım ve güçlendirme amaçlı çalışmalar başlamıştır. 44 okulumuz az hasarlı, 43 okulumuz ise hasarsızdır. Az hasarlı olan okul binalarımızın tamirat ve tadilat işlemleri bitirilmiştir. Şu an için yeni eğitim öğretim yılında 87 okul binamız öğrencilerimizle buluşacak.”

MARAŞ POSTA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

rahat tasin

Taşköprü Haber

Velayet Davası

Tuzcuoğlu Nakliyat

vds sunucu

rahat tasin

Çelik Kapı

Çelik Kapı Modelleri

Villa kapısı

gizli kamera

Patnos Haber

Ardahan Son Dakika

Çorum Son Dakika