TSKGV'ye bağış yapan hayırsevere madalya verildi

TSKGV'ye bağış yapan hayırsevere madalya verildi

Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfınca (TSKGV) Kahramanmaraş'ta yaşayan hayırsever Yakup Doruk'a, yaptığı bağıştan dolayı madalya verildi.

TSKGV Kahramanmaraş İl Başkanı Rüstem Özen ve beraberindekiler, Afşin ilçesi Beyceğiz Mahallesi'nde ikamet eden Yakup Doruk'u ziyaret etti. Ziyarette Özen, Doruk'a TSK'ya bulunduğu maddi bağış nedeniyle madalya verdi.

Özen, ziyarette gazetecilere yaptığı açıklamada, vatandaşların verdiği maddi ve manevi destekle kurulan TSKGV'nın amacının milli harp sanayisinin geliştirilmesi ve TSK'nın savaş gücünün arttırılmasına katkı sağlamak olduğunu söyledi.

TSKGV'ye verilen her desteğin Türkiye için çok önemli olduğuna dikkati çeken Özen, şunları kaydetti:

"Vakfımız adına hayırsever Yakup Doruk'u ziyaret ettik. Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı desteğinden dolayı Doruk'a berat ve madalyamızı takdim ettik. Vatandaşlarımızın bu desteği bize gurur veriyor. Bu vatan bizim vatanımız ve birlikte sahip çıkmamız gerekiyor. Güçlü bir Türkiye, güçlü bir ordu için birlikte hareket etmemiz gerekiyor. Afşinli hayırsever Yakup Doruk'a vakfımıza olan desteğinden dolayı teşekkür ediyorum."

Doruk ise ülkenin ayakta durması için ordunun sağlam olması gerektiğini ifade ederek, "Ülkemizin güvenliği için mücadele eden tüm güvenlik güçlerimize kolaylıklar diliyorum. Berattan dolayı mutlu oldum. Madalya evimizin en güzel yerinde yerini alacak." dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2020, 14:31

MARAŞ POSTA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner374

Canlı Skor

banner373