Yeri Geldikçe: Biz de diyelim “41 kere maşallah”

Yeri Geldikçe: Biz de diyelim “41 kere maşallah”

Biz de diyelim “41 kere maşallah”

AKİF ARSLAN

YERİ GELDİKÇE

MARAAPOSTA.COM

Yapılan bir eylemin beğenilmesi halinde “41 kere maşallah” dermiş atalarımız..

Biz de “41 kere maşallah” diyelim, diyorum ama “diyemiyorum”. Deriz demesine de, eylemin beğenilmesine değil beğenilmemesine “41 kere maşallah” derim...

1. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul ‘da düzenlenen raylı sistem töreninde “Raylı sistem medeniyettir. Benim halkım bu medeniyete layıktır” buyuruyor. Ama Kahramanmaraş bu medeniyetten uzaklaştırılıyor. Kimsenin sesi çıkamıyor. Vekillerimiz de dahil...

2. Sağlık Bakanlığı, Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürü’nü hala atamadı. Atanan ismi de yeniden iptal etti.  Kahramanmaraş’ın aylardır sağlık müdürü yok. Siyasetin ve STK’ların sesi çıkmıyor.

3. Kahramanmaraş Depreminde yerle bir olan ve binlerce kişinin öldüğü Ebrar Sitesi, Voleybolcu Ebrar kadar gündem olamadı. Yetkililerin veya ilgililerin sesi çıkmıyor. Neden?

4. Depremler sonrası yıkılan çarşı (Trabzon Caddesi ve Hükümet Caddesi) üzerine törenle temel atıldı ama öyle duruyor. 45 günde Hatay’da hastane yapan hükümet Kahramanmaraş için duyarsız ama vekillerin ve şehrül eminlerin sesi de çıkmıyor.

5. Onikişubat Belediyesinin projesi EXPO2023 başlamadan tarih oldu. Milyarlarca TL harcanan projenin en büyük faydası alanın güzelleştirmesi oldu. Açılması da hikaye oldu. Kimsenin sesi çıkmıyor. Çıkanı da susturuyorlar.

6. Kahramanmaraş halkını ayakta tutan futbolda profesyonel olarak yokuz. İki takımımız lige katılmadı, stat yok ama yetkililerin sesi çıkmıyor.

7. Kahramanmaraş amatör futbolunu yöneten tertip komitesi seçilememiş ama ASKF ve diğer yöneticiler sessizliğini koruyor.

8. Kahramanmaraş’ın Basın İlan Kurumu Şube Müdürlüğü, depremlerin ardından Gaziantep’e taşındı. Kimsenin sesinin çıktığı yok. Bir de üstelik BIK mevzuatı, kılıç gibi meslektaşlarımın üstünde ve buna da ses çıkarılıyor.

Say gitsin. Elbette hedef 41 olması değil. Zaten 3 tane 41 çıkar yazdıkça. Haydi deyin şimdi 41 kere maşallah!..

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2023, 13:19

MARAŞ POSTA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

rahat tasin

Taşköprü Haber

Velayet Davası

Tuzcuoğlu Nakliyat

vds sunucu

rahat tasin

Çelik Kapı

Çelik Kapı Modelleri

Villa kapısı

gizli kamera

Patnos Haber

Ardahan Son Dakika

Çorum Son Dakika