Zeugma Hematoloji Günleri” düzenlendi Zeugma Hematoloji Günleri” düzenlendi

AKUT Öğrenci Toplulukları, Kahramanmaraş’ta çocuklarla bir araya geldi

 

Türkiye’nin ilk arama kurtarma sivil toplum kuruluşu olan AKUT, bünyesinde kurulan Öğrenci Toplulukları tarafından yıllardır sürdürülen AKUT ile Bir Gün Projesi’ni depremin birinci yılında yeniden hayata geçirdi. Hacettepe AKUT Arama ve Kurtarma Öğrenci Topluluğu'nun da aralarında bulunduğu dört üniversiteden AKUT Öğrenci Toplulukları gönüllüleri proje kapsamında 11-16 Mayıs tarihleri arasında Kahramanmaraş Bulutoğlu Şehit İrfan Karabıçak İlkokulu ve Ortaokulu’nu ziyaret ederek, depremden etkilenen çocuklarla çeşitli atölye ve etkinlikler düzenledi.

Akut Etkinlik Görseli 2

 

AKUT Arama Kurtarma Derneği Öğrenci Toplulukları tarafından yıllardır sürdürülen “AKUT ile Bir Gün Projesi” depremin birinci yılında Kahramanmaraş’ta gerçekleştirildi. Hacettepe AKUT Arama ve Kurtarma Öğrenci Topluluğu'nunda aralarında bulunduğu dört üniversiteden AKUT Öğrenci Toplulukları gönüllüsügençler, proje kapsamında 11- 16 Mayıs tarihleri arasında Kahramanmaraş Bulutoğlu Şehit İrfan Karabıçak İlkokulu ve Ortaokullarını ziyaret etti. Depremden etkilenen çocukların yanında olmak ve onlara yeni deneyimler kazandırmak amacını taşıyan proje sayesinde AKUT Öğrenci Toplulukları gönüllüleri, çocuklara farklı bir ortamda çeşitli spor dallarını tanıma ve deneme fırsatı sundu.

Kurulan atölyelerle çocukların yaratıcılıkları geliştirildi

AKUT Öğrenci Toplulukları ziyaret sırasında çocuklarla tırmanma, futbol, basketbol, voleybol gibi sporlarla tanışmasını sağlarken, ayrıca kil çalışmaları, resfebe, tohum ekme, sağlık eğitimi, geleneksel oyunlar, mandala boyama, kitap ayracı yapma, deneyler, origami, meslek tanıtımı, kukla ve müzik gösterileri gibi atölyeler düzenledi. Gerçekleştirilen atölyelerle çocukların yaratıcılıklarını geliştirilirken, sağlık ile temizlik konularında bilinçlenmeleri sağlandı.  Çeşitli kurum ve kuruluşlardan, çevreden ve esnaflardan alınan bağış ve yardımlarla öğrencilere kırtasiye malzemesi desteği de sağlanan proje kapsamında ziyaret edilen okullarda kütüphaneoluşturdu.Ziyaretin beşinci ve son gününde düzenlenen festivalde, AKUT Öğrenci Toplulukları üyesi gençler sosis balon, okçuluk, çocuk korosu, tırmanma duvarı, zumba, el baskısı yaparak müzik eşliğinde öğrencilerle keyifli vakit geçirdi.

Editör: Akif Arslan