Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş İl Başkanı Ünal Ateş, “Kahramanmaraş'ta, bu kenti idare edenler skandal işlerin altına imza atmasınlar” çağrısında bulunarak önemli bir konuya işaret etti.

Ateş, yaptığı açıklamada ve paylaştığı videoda kamuoyunun dikkatini çekiyor. “Kahramanmaraş'ta bu kenti idare edenler skandal işlerin altına imza atmasınlar” diyen CHP’li Ateş şunları kaydediyor.

“Gün geçmiyor ki ilimiz Kahramanmaraş'ta, bu kenti idare edenler skandal işlerin altına imza atmasınlar. Yerel medyadaki değerli dostlarımız çok iyi bilir:  Atatürk Meydanında Atatürk Anıtımız vardır ve bütün milli bayramlar ve törenler bu alanda yapılır.

Geçen 30 Ağustos'ta 29 Ekim'de 10 Kasım'da bu alanda törenler yapıldı ve biz o dönem artık rengi solmuş Türk bayraklarının asılı olduğu meydanla ilgili ‘Niye bu meydan şanına yakışır bir biçimde düzenlenmiyor süslenmiyor?’ diye itiraz etmiştik.

Niye süslenmediğini şimdi anladık: Atatürk Meydanı'na gittiğimizde Atatürk Anıtı'nın dört bir etrafının konteynırlarla çevrildiğini, meydana konteynırların konulduğunu, alanın tamamen kullanılamaz hale getirildiğini, bu konteynırlardan birçoğunun boş olduğunu şaşkınlıkla gördük.

Bunu ‘Hiçbir aklıselim yetkili yapamaz!’ diye düşünüyorum. Eğer aklıselim bir insan bunu yapıyorsa ‘Bunun altında çok ciddi bir art niyet ve gizli bir kindarlık vardır!’ diye düşünüyorum.

Her fırsatta (biz yerli ve milliyiz) diyenler milli bayramların yapıldığı alanı işgal ediyor ve burayı kullanılmaz hale getiriyorsa, bu insanların milliyetçilikten bahsetmesi abesle iştigal etmektir.

Bir Büyükşehir belediye Başkanı bu duruma nasıl izin verir?

Bir kentin Valisi bu duruma nasıl izin verir?

Eğer kalkıp "Efendim biz esnaf için bunu yaptık" derlerse buna hiç kimse inanmaz. Esnaf için eğer bir alan bulunacaksa biz o alandan daha geniş daha işlevsel birden fazla yeri kendilerine gösterebiliriz.

Oradaki esnaf için uygun bir alan bulamayanlar zaten bu kenti yönetmesinler.

Bu kente verebilecekleri hiçbir şey de yok demektir.

Tüm yetkilileri buradan uyarıyorum:

Bir an önce Anıtın etrafını açınız.

Oradaki esnafı daha uygun bir alana yerleştirip Atatürk Meydanını milli bayramlarımızı kutlayabileceğimiz en iyi şekline getiriniz.”