Avrupa Şampiyonu Fenerbahçe GÇ ligde adını finale yazdırdı

Geçtiğimiz hafta EuroCup 1 kupasını kazanarak Avrupa Şampiyonu olan Fenerbahçe Göksel Çelik Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, ligde adını finale yazdırdı.

Avrupa Şampiyonu Fenerbahçe Göksel Çelik Ligde Adını Finale Yazdırdı (1)

Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi'nde 1-1 eşitliğin olduğu play-off yarı final serisi 3. ve son maçında Gazişehir Gaziantep’i konuk eden Takımımız, karşılaşmayı 77-63 kazandı ve seride 2-1 öne geçerek finalde Beşiktaş’ın rakibi oldu.

Avrupa Şampiyonu Fenerbahçe Göksel Çelik Ligde Adını Finale Yazdırdı (2)

Fenerbahçe Metro Enerji Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmayı; Fenerbahçe Başkanı Ali Yıldırım Koç, Yönetim Kurulu Üyelerinden Mustafa Kemal Danabaş, Fenerbahçe Alagöz Holding Kadın Basketbol Takımı Genel Menajeri Nalan Ramazanoğlu, 1907 Derneği Başkanı Rıfat Perahya ve Yönetim Kurulu Üyeleri de izledi.

Avrupa Şampiyonu Fenerbahçe Göksel Çelik Ligde Adını Finale Yazdırdı (4)

Filenin Sultanları, Fransa’yı 3-0 yendi Filenin Sultanları, Fransa’yı 3-0 yendi

 Maça Ahmet Efetürk, Yamaç Yüksel, Kinem Kulbay, Uğur Toprak ve Mohsen Tamardash beşiyle savunmada istediği başlangıcı yapamayan Fenerbahçe Göksel Çelik ilk çeyreği 17-21 geride tamamladı. İkinci periyoda 8-0’lık seriyle hücumda çok iyi başlayan Fenerbahçe Göksel Çelik, skor 25-23’e gelince rakibine mola aldırdı.

Avrupa Şampiyonu Fenerbahçe Göksel Çelik Ligde Adını Finale Yazdırdı (6)

Dengeli geçen kalan bölümün ardından soyunma odasına 38-37’lik skorla gidildi. Üçüncü periyotta oyunun kontrolünü eline alan Fenerbahçe Göksel Çelik farkı çift hanelere çıkararak final periyoduna 61-47 önde gitti. Skor ve oyun üstünlüğünü son periyotta da sürdüren Fenerbahçe Göksel Çelik, parkeden 77-63 ayrılarak adını finale yazdırdı.

Avrupa Şampiyonu Fenerbahçe Göksel Çelik Ligde Adını Finale Yazdırdı (5)