Tarım arazileri bu yaz susuz kalmayacak Tarım arazileri bu yaz susuz kalmayacak

Anadolu Ajansı

Başkentte düzenlenen Kahramanmaraş Kültür Günleri etkinliği, Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Vahit Kirişci ve diğer davetlilerin katılımıyla açıldı. Etkinlik kapsamında konserler, konferanslar, müzik ve şiir dinletileri, söyleşiler, yazar anma günleri ve resim sergileri düzenlenecek.

Başkentte, Kahramanmaraşlılar Kültür Derneği tarafından düzenlenen Kahramanmaraş Kültür Günleri etkinliği gerçekleştirildi.

Mithatpaşa'daki derneğin genel merkez binasında Kahramanmaraş'ı tanıtmak amacıyla düzenlenen etkinliğin açılışına Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Vahit Kirişci, bazı milletvekilleri ve davetliler katıldı. Programın açılışında konuşan Kirişci, 6 Şubat'taki Kahramanmaraş merkezli depremleri hatırlatarak, millet olarak, birliğe, beraberliğe, her zamankinden daha çok ihtiyaç olan bir dönemi yaşadıklarını söyledi. Kahramanmaraş'ın afetle anılmasını istemediğini ifade eden Kirişci, devletin çalışmaları sayesinde depremin yaralarının hızla sarılmaya devam ettiğini belirtti. Deprem felaketinin ardından, 18 binden fazla kalıcı konut ve köy evinin hak sahiplerine teslim edildiğini söyleyen Kirişci, büyük bir hızla yeni konutların yapımının da sürdüğünü kaydetti.

"Kahramanmaraş Kültür Günleri" kapsamında, konser, konferans, müzik ve şiir dinletisi, söyleşi, yazar anma günü ve resim sergisi gibi faaliyetler düzenlendi. Davetlilere, dondurma, firik tarhanası, çörek ikramı yapılan etkinlik, 8 Haziran'a kadar sürdü.

https://www.marasposta.com/foto-galeri/baskentte-kahramanmaras-kultur-gunleri-etkinligi-yapildi

Editör: Akif Arslan