Bertiz Vakfı yeni yönetime kavuştu

MARASPOSTA.COM

Kahramanmaraş merkezli Bertiz Eğitim ve Kültür Vakfının olağan genel kurulu yapıldı.

Doktorlar villalarındaki Vakfın Merkezinde yapılan genel kuralda yeni başkan ve yönetim kurulu belirlendi. İsmail Yaşar ve Erdoğan Eryılmaz’ın yarıştığı kongreye 108 vakıf üyesi katıldı. Seçim sonrası kazanan Erdoğan Eryılmaz, şunları kaydetti:

“Vakıf tarihinde ilk kez iki liste ile seçime gittik. Seçim bitmiştir. Bundan sonra tüm Bertizli hemşerilerimizin her daim yanlarındayız. En büyük hedefimiz Bertiz Kültür Merkezini yapmak. Burada tüm Kahramanmaraşlı hemşerilerimizin çocuklarına dini, milli, kültürel ve sportif etkinlikler ile yarınlarımız olan çocuklarımıza hizmet etmek amacındayız.

Bertiz’in ekonomik, sosyal, kültürel ve sportif temsilini sağlayıcı faaliyetlerde bulunmak istiyoruz. Sporda Bertizspor olarak varız. Diğer alanlarda da Vakıf olarak olacağız. Demokrasi şöleninde geçen sürecin tüm Bertiz’e hayırlar getirmesini dilerim.”

Oluşan yeni yönetim kurulu, vakıf merkezinde toplanarak görev dağılımını gerçekleştirdi.

Başkanlığa Erdoğan Eryılmaz’ın getirildiği Bertiz Eğitim ve Kültür Vakfının yönetimindeki diğer isimler şu görevleri üstlendiler:

Fatih Yıldız, Başkan Yardımcısı; Bünyamin Gökçe, Genel Sekreter; Servet Mutlu, Muhasip ve yönetim kurulu üyeleri: Latif Öztürk, Yakup Kaman, Kamil Nergiz, Ahmet Sünbül, Mehmet Koç. Hacı Salman, Ali Bozkurt ve Emre Talha Kızıl.

Bu arada vakfın denetim kuruluna da Mehmet Bekçi, Salman Eryılmaz ve Ramazan Yıldırım seçildiler.

Yeni görev dağılımı sonrasında Yeni Başkan Erdoğan Eryılmaz önceki Başkanımız Zeynel Abidin Boz’dan görevi teslim aldı.

Bertiz Eğitim ve Kültür Vakfı Başkan Yardımcısı Fatih Yıldız, Facebook’taki kişisel sayfasından yaptığı paylaşımda “Önceki dönem görev yapan Zeynel Başkan ve yönetim kuruluna yaptığı hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Yeni oluşan yönetim kuruluna başarılar diliyoruz” ifadelerini kullandı.