Bölgemizdeki sıcaklıklarda değişiklik beklenmiyor

ÖZEL

KAHRAMANMARAŞ

MARASPOSTA.COM

Kahramanmaraş’ın da yer aldığı Doğu Akdeniz Bölgesindeki hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmiyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) internet sitesinde yer alan bilgilere göre, bugün akşama kadar ülkemizde, Bölgemizde, İl’imizde ve İlçelerimizde yapılan son değerlendirmeler hava durumunun söyle olacağını kaydediyor:

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Ülkemizin kuzeybatı ve kuzeydoğu kesimleri ile Doğu Akdeniz’in parçalı yer yer çok bulutlu, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve Çanakkale çevreleri ile Erzurum, Van ve Adana’nın doğu, Kahramanmaraş’ın güney, Hatay’ın kıyı kesimleri’nin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı önemli bir değişiklik beklenmiyor, Ege ve Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu’da mevsim normallerinin 2 ila 4 derece, diğer bölgelerimizde ise 4 ila 8 derece üzerinde seyretmeye devam edeceği bekleniyor.

Rüzgar genellikle güney ve doğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, bugün sabah saatlerinde Marmara ve Kuzey Ege’de güneybatıdan kuvvetli (30-60km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ BÖLGESİ

Kahramanmaraş’ın da bulunduğu Akdeniz Bölgesinin az bulutlu ve açık, Doğu Akdeniz’in parçalı yer yer çok bulutlu, Osmaniye çevreleri ile Kahramanmaraş’ın güney, Adana’nın doğu ve Hatay’ın kıyı kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU AKDENİZ BÖLGESİ

Kahramanmaraş’ın da yer aldığı Doğu Akdeniz Bölgesinin bölge geneli parçalı ve az bulutlu, Mersin’in Çamlıyayla, Adana’nın Pozantı, Aladağ ve Feke, Osmaniye’nin Sumbas ve Düziçi, Kahramanmaraş’ın Andırın ile Hatay’ın Erzin, Dörtyol ve Payas çevrelerinin yerel ve hafif olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği bekleniyor.

Bölgede sıcaklıklarda önemli bir değişiklik beklenmezken, rüzgarın genellikle güney ve güneybatı, gece saatlerinde iç kesimlerde kuzeyli yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette, bugün öğle saatlerinden itibaren Hatay çevresinde kuvvetli olarak eseceği tahmin ediliyor.

KAHRAMANMARAŞ

Kahramanmaraş’ın Andırın ilçesinin “parçalı bulutlu, yerel ve hafif olmak üzere sağanak yağışlı” geçmesi beklenirken, diğer ilçelerinin “parçalı ve az bulutlu” geçmesi tahmin ediliyor.

Günün en yüksek sıcaklığı ve en düşük sıcaklığı ilçelerde şöyle olacak:

Afşin 35

Andırın 30

Çağlayancerit 37

Dulkadiroğlu 40

Ekinözü 34

Elbistan 35

Göksun 33

Nurhak 36

Onikişubat 40

Pazarcık 39

Türkoğlu 40