Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi’nde düzenlenen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’na katılarak bir konuşma yaptı.

Konuşmasının başında, AK Parti’nin kuruluşunun 21’inci yıl dönümüne kavuşmanın haklı gururunu yaşadıklarını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İnşallah bu akşam düzenleyeceğimiz geniş katılımlı bir toplantıyla, hem 21’inci yaşımızı kutlayacak hem de 21 yılın kısa bir değerlendirmesini yapacağız” dedi.

“BİZİ BİZ YAPAN KADİM PRENSİPLERDEN TAVİZ VERMEDEN YOLCULUĞUMUZU SÜRDÜRDÜK”

Toplantıda Türkiye’nin geleceğine dair hedeflerini, ideallerini bir kez daha milletle paylaşma imkânı bulacaklarını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “AK Parti olarak 21 sene önce milletimizin umudu olarak kurulmuş, kutlu bir davanın günümüzdeki temsilcileri olarak yola revan olmuştuk. Hamdolsun aradan geçen süre zarfında kurucu değerlerimizden, bizi biz yapan kadim prensiplerden taviz vermeden yolculuğumuzu sürdürdük” şeklinde konuştu.

“Elini vicdanına koyan herkes kabul edecektir ki; bugünün Türkiye’si; 21 yıl öncesine göre daha demokratik, daha özgür, fırsat eşitliğinin olduğu bir Türkiye’dir” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bugün 2002’ye göre daha huzurluyuz, daha müreffeh bir Türkiye var. Bugün millî menfaatlerini Birleşmiş Milletler ve NATO dâhil her zeminde korkusuzca savunan, netice alan diplomasisi etkili bir Türkiye var. Bugün kendi kendine çıkardığı krizler içinde boğulan değil, en zor şartlarda dahi büyümesini sürdürerek herkesin önüne geçen bir Türkiye var. Bugün IMF kapılarında borç dilenen değil, kalkınma ve insani yardımlarda dünyaya örnek olan, örnek gösterilen bir Türkiye var. Bugün, kendi millî güvenliği için yurt içinde ve dışında hiç kimsenin icazetini aramadan operasyon düzenleyen, ordusu güçlü bir Türkiye var. Bugün eğitimden enerjiye, ulaştırmadan sağlığa, savunma sanayinden, teknolojiye her alanda tarih yazan, destan yazan, gıptayla takip edilen bir Türkiye var.”