Yurdun kuzey ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı ve Orta Karadeniz (Tokat hariç), Doğu Karadeniz'in kıyı kesimi ile Yozgat, Van, Bitlis, Siirt, Şırnak ve Hakkâri çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre; yağışların; Marmara'nın güney ve batısı, Ege, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Isparta çevrelerinde yerel olarak kuvvetli, Antalya'nın doğu kesimlerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığının batı bölgelerde azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgar genellikle güney yönlerden, yarın sabah saatlerinden sonra Marmara'nın batısında kuzeyli yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinde güneyli yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

TİMBİR: Sosyal medya, genel ahlaka aykırı yayınlara müsaade edemez! TİMBİR: Sosyal medya, genel ahlaka aykırı yayınlara müsaade edemez!

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların Marmara'nın güney ve batısı, Ege, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Isparta çevrelerinde yerel olarak kuvvetli, Antalya'nın doğu kesimlerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması olması beklendiğinden, ani sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar ve kısa süreli fırtına gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI: Rüzgarın Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinde güneyli yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi beklendiğinden, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmesi ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

AKDENİZ BÖLGESİ

Bölge genelinin parçalı ve çok bulutlu, Antalya çevreleri ile yarın (Pazartesi) öğle saatlerinde bölgenin batısının sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Pazartesi) öğle saatlerinde Isparta çevrelerinde yerel olarak kuvvetli, Antalya'nın doğu kesimlerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Batı Akdeniz'de güneyli yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

ADANA 19°C, 23°C

Parçalı ve yer yer çok bulutlu

ANTALYA 19°C, 23°C

Parçalı çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Pazartesi) öğle saatlerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

ISPARTA 11°C, 18°C

Parçalı çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Pazartesi) öğle saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

MERSİN 18°C, 27°C

Parçalı ve yer yer çok bulutlu

KAHRAMANMARAŞ 13°C, 25°C

Çok bulutlu

DOĞU AKDENİZ BÖLGESİ

Bölge genelinin parçalı ve çok bulutlu, yarın(pazartesi) öğleden sonra Mersin'in Anamur,Bozyazı ve Aydıncık ilçelerinin yerel sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Hava Sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgâr genellikle kuzey ve doğu, yarın(pazartesi) öğle saatlerinde güney ve batı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

KAHRAMANMARAŞ

İlçe

Beklenen Hava

En Düşük
(°C)

En Yüksek
(°C)

Kahramanmaraş

Çok bulutlu

13

25

Afşin

Parçalı bulutlu

4

19

Andırın

Parçalı bulutlu

8

18

Çağlayancerit

Parçalı bulutlu

5

20

Ekinözü

Parçalı bulutlu

4

19

Elbistan

Parçalı bulutlu

2

20

Göksun

Parçalı bulutlu

2

17

Nurhak

Parçalı bulutlu

7

17

Pazarcık

Parçalı bulutlu

10

22

Türkoğlu

Parçalı bulutlu

12

24