Bugün hava nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; bugün ülkemizde, bölgemizde ve ilimizde hava durumu şöyle olacak:
Ülkemizin kuzey ve batı kesimlerinin yer yer çok bulutlu, Marmara’nın kuzey ve batısı ile Kıyı Ege'nin kuzey kesimlerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Marmara'nın batısı, Kıyı Ege ve Batı Akdeniz’de güney, güneydoğu yönlerden kuvvetli rüzgârla beraber toz taşınımı bekleniyor.

1218Buyuk23 Nisan

HAVA SICAKLIĞI: Mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının yurt genelinde artmaya devam etmesi, bu hafta içerisinde normallerinin, Marmara, Ege ve Batı Akdeniz'de 4-6 derece; Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da 10-15 derece üzerine kadar çıkması bekleniyor.

RÜZGÂR: Genellikle güneyli, yurdun güneydoğu kesimlerinde kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Ege ve Batı Akdeniz’in batısında güney, güneydoğu yönlerden kuvvetli esmesi bekleniyor.

UYARILAR

Toz Taşınımı Uyarısı: Marmara'nın batısı, Güney ve Kıyı Ege ile Batı Akdeniz’de toz taşınımı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Kuvvetli Rüzgar Uyarısı: Rüzgarın Marmara, Ege ve Batı Akdeniz’in batısında güney, güneydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGEMİZDE HAVA

Kahramanmaraş’ın da yer aldığı Akdeniz ve Doğu Akdeniz Bölgesinde günün hava durumları şöyle olacak:

1218Buyuk (1)23 Nisan

AKDENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Batı Akdeniz'de kuvvetli güneyli rüzgârla beraber toz taşınımı bekleniyor.

ADANA 15°C, 32°C

Parçalı ve az bulutlu

ANTALYA 17°C, 24°C

Parçalı ve az bulutlu

HATAY 13°C, 32°C

Parçalı ve az bulutlu

MERSİN 17°C, 27°C

Parçalı ve az bulutlu

KAHRAMANMARAŞ 14°C, 32°C

Parçalı ve az bulutlu

DOĞU AKDENİZ

Bölge genelinin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde toz taşınımı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: 3 ila 7 derece artarak mevsim normalleri üzerine çıkması bekleniyor.

RÜZGÂR: Genellikle kuzey, yarın (Salı) öğle saatlerinde güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi tahmin ediliyor.

UYARILAR

Doğu Akdeniz’de Artan Sıcaklıklara Dikkat! Yapılan meteorolojik değerlendirmelere göre; Doğu Akdeniz’ de mevsim normalleri üzerinde seyretmekte olan hava sıcaklıklarının artmaya devam etmesi ve hafta boyunca; mevsim normallerinin 10 ila 15 derece üzerine çıkması bekleniyor.

"Yazın yapılan estetik operasyonlara" ilişkin uyarı "Yazın yapılan estetik operasyonlara" ilişkin uyarı

Önümüzdeki günlerde bölgemizde beklenen en yüksek sıcaklıkların (C); Adana : 37-38 Kahramanmaraş : 33-35 Gaziantep : 33-35 Mersin : 33-35 Hatay : 34-36 Kilis : 35-37 Osmaniye : 35-37 aralıklarında olacağı tahmin edilmektedir.

Yüksek seyreden hava sıcaklıkları nedeniyle, kronik rahatsızlığı olanlar, yaşlılarımız ve çocuklarımız başta olmak üzere vatandaşlarımızın günün en sıcak saatleri olan 11 ile 16 saatleri arasında açık alanda bulunmamaları hususunda dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

KAHRAMANMARAŞ

İlçe

Beklenen Hava

En Düşük
(°C)

En Yüksek
(°C)

Kahramanmaraş

Parçalı ve az bulutlu

14

32

Afşin

Parçalı ve az bulutlu

8

26

Andırın

Parçalı ve az bulutlu

8

25

Çağlayancerit

Parçalı ve az bulutlu

10

28

Ekinözü

Parçalı ve az bulutlu

11

25

Elbistan

Parçalı ve az bulutlu

9

26

Göksun

Parçalı ve az bulutlu

3

26

Nurhak

Parçalı ve az bulutlu

9

24

Pazarcık

Parçalı ve az bulutlu

13

28

Türkoğlu

Parçalı ve az bulutlu

14

31