Cumhuriyet Halk Partisi(CHP)  Kahramanmaraş İl Başkanı Ünal Ateş, işçi sınıfının mücadelesinin simgesi olan 1 Mayıs’ta bu yıl da yoksulluğa, sefalete, işsizliğe, güvencesizliğe, angarya çalışmaya karşı demokrasi güçlerinin ses yükselteceğini vurguladı.

CHP)Kahramanmaraş İl Başkanı Ünal Ateş, 1 Mayıs Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü dolayısıyla mesajı yayınladı. Yüksek vergi, enflasyon ve hayat pahalılığı nedeniyle toplumun tüm kesimlerinin yoksullukla mücadele ettiğini ifade eden Başkan Ateş, mesajında şunları kaydetti:

“Gazzeli anneler için dimdik ayaktayız” “Gazzeli anneler için dimdik ayaktayız”

“Güvencesiz çalışma, taşeronlaşma, sendikasızlaştırma yaygınlaştırılmaya çalışılıyor. İşsizlik ve iş cinayetleri artıyor. Gelir adaletsizliği, eşitsizlik, yokluk, yoksulluk toplumun her kesimi için kader haline getirilmek isteniyor. İktidar yoksuldan alıp zengine veriyor. Büyük müteahhitlerin vergi borçları bir kalemde silinirken, küçük esnafın, çalışanın vergi yükü artırılıyor. Yaşanan tüm haksızlıklara, hukuksuzluklara karşı dayanışmayı, mücadeleyi büyüteceğiz.  Emek, dayanışma, demokrasi mücadelesi,  işçilerimizin ve emekçilerimizin 1 Mayıs'ını kutluyorum.”