Cumhur İttifakı ilçe belediye başkan adayları açıklandı

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AK Parti) büyük ortağı olduğu Cumhur İttifakı’nın Kahramanmaraş’ta AK Partili ve Milliyetçi Hareket Partili (MHP)ilçe belediye Başkan Adayları açıklandı.

Kahramanmaraş’taki Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak daha önceden AK Parti İl Başkanı Avukat Fırat Güngör’ün adı açıklanmıştı. İki parti kurmaylarımın görüşmelerinde 11 ilçeden 8’inde AK Parti ve 3’ünde ise MHP adayların adı açıklandı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz'un da katıldığı Mehmet Akif Kültür Merkezi'nde düzenlenen törende AK Parti'den 8 ve MHP'den 3 olmak üzere toplamda 11 belediye başkan adayının isimleri açıklandı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı AK Parti’den Fırat Görgel’in liderliğinde  AK Parti’den Afşin Koray Kıraç, Andırın Ahmet Sinan Gökşen, Dulkadiroğlu Necati Oktay, Elbistan Abdullah Yener, Göksun Hüseyin Coşkun Aydın, Onikişubat Hanifi Toptaş, Pazarcık Murat Ceyhan ile Türkoğlu Feyzettin Okumuş; MHP’den ise Çağlayancerit Hasan Onaran, Ekinözü Harun Şahin  ve Nurhak İsmet Göksu olarak açıklandı.

Yazıcıoğlu'nun ölümüne ilişkin FETÖ müdahalesi davasına devam Yazıcıoğlu'nun ölümüne ilişkin FETÖ müdahalesi davasına devam

Bu arada; AK Parti’den Merkez Onikişubat, Elbistan, Ekinözü,  Afşin, Türkoğlu ve Pazarcık mevcut başkanları aday gösterilmezken, merkez Dulkadrioğlu ve Göksun isimleri yerinde kaldı. MHP’den de Çağlayancerit başkanı aday gösterilmedi. Cumhur ittifakı MHP’den Ekinözü’nde ve Nurhak’ta aday gösterdi.

İşte Cumhur ittifak’ın Kahramanmaraş belediye başkan adayları

1.      BÜYÜKŞEHİR FIRAT GÖRGEL

2.      AFŞİN KORAY KIRAÇ

3.      ANDIRIN AHMET SİNAN GÖKŞEN

4.      ÇAĞLAYANCERİT HASAN ONARAN

5.      DULKADİROĞLU NECATİ OKAY

6.      EKİNÖZÜ HARUN ŞAHİN

7.      ELBİSTAN ABDULLAH YENER

8.      GÖKSUN HÜSEYİN COŞKUN AYDIN

9.      NURHAK İSMET GÖKSU

10.   ONİKİŞUBAT HANİFİ TOPTAŞ

11.   PAZARCIK MURAT CEYHAN

12.   TÜRKOĞLU FEYZETTİN OKUMUŞ

https://www.marasposta.com/foto-galeri/cumhur-ittifaki-ilce-belediye-baskan-adaylari-aciklandi