Dag’lıdan Yükseköğretim Kurumları Sınavı Mesajı

-SANKO ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. GÜNER DAĞLI

-“EĞİTİM HAYATINIZ BOYUNCA EDİNDİĞİNİZ BİLGİ VE BİRİKİMLERİ, HEYECANA VE STRESE KAPILMADAN SINAVA YANSITIN, YAPMAK İSTEDİĞİNİZ MESLEĞE VE YAŞAMAK İSTEDİĞİNİZ HAYATA ODAKLANIN, BAŞARIRSINIZ”

SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güner Dağlı, 17- 18 Haziran 2023 tarihlerinde gerçekleştirilecek Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) dolayısıyla mesaj yayımladı.

Üniversite hayatının, gençlerin eğitim ve sosyal hayatına yön veren en önemli süreçlerden birisi olduğunu ve bu sürecin doğru değerlendirilmesi gerektiğini belirten Prof. Dr. Dağlı, sınava girecek öğrencilere başarı dileklerinde bulundu.

Aday öğrencilerin sınav heyecanına değinen Prof. Dr. Dağlı, “İlkokul, ortaokul, lise derken küçük yaşlardan beri gece gündüz demeden çok çalıştınız, çok emek verdiniz. Uzun soluklu bir eğitim-öğretim hayatının ardından hayalini kurduğunuz mesleğe ulaşmak için gireceğiniz önemli sınavın tatlı heyecanını yaşıyorsunuz” dedi.

Prof. Dr. Dağlı, “Eğitim hayatınız boyunca edindiğiniz bilgi ve birikimleri, heyecana ve strese kapılmadan sınava yansıtın, yapmak istediğiniz mesleğe ve yaşamak istediğiniz hayata odaklanın. Sınav sonucunun hayat yolculuğunuzda güzel kapılar aralamasını temenni ederim” ifadelerini kullandı.

SANKO ÜNİVERSİTESİ

SANKO Üniversitesi’nde Tıp Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik, Beslenme ve Diyetetik ile Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümlerinde lisans düzeyinde, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü’nde Biyoistatistik ve Anatomi alanında doktora, Moleküler Tıp, Hemşirelik, Biyolojik ve Biyomedikal Bilimler, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Tıbbi Mikrobiyoloji, Tıbbi Biyokimya ile Beslenme ve Diyetetik alanlarında tezli yüksek lisans, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunda ise Ameliyathane Hizmetleri, Anestezi, İlk ve Acil Yardım ile Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Bölümlerinde eğitim veriliyor.

Ayrıca Tıp Fakültesi, 10 ana bilim dalında Tıpta Uzmanlık Eğitimi verme konusunda yetkilendirildi.