KAHRAMANMARAŞ (SHA)-Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler sonrası iş yeri yıkılan berber, depremden sonra Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen konteyner çarşıda hizmet veren berber, müşterilerine moral oldu.

Dulkadiroğlu ilçesi İsmet paşa Mahallesi Devakent Hastanesi yanında berberlik mesleğini yapan Oğuz Can Bozdağ, 6 Şubat depremleri sonrası berber dükkanlarının bulunduğu bina yıkıldı.

Mesleğini sevdiği için başka işler aramak yerine deprem sonrası elde avuçtaki birikimleri ve etrafa borç yaparak tekrardan Saloon Stilist’i hayata geçirerek meslek hayatına yeniden başladı.

Dulkadiroğlu GM’dan Kadınlara Girişimcilik Kursu Dulkadiroğlu GM’dan Kadınlara Girişimcilik Kursu

İş yerinde Saç- Sakal Tasarımı, cilt bakımı, Keratin, perma, Lazer epilasyon ve Makyaj gibi tasarım ve bakımlar yapılmakta olan Hayrullah Mahallesi 33004. Sokak Büyükşehir Belediye karşısı Sakarya Prefabrik çarşı No:95 Onikişubat Kahramanmaraş adresindeki iş yerleri Saloon Stilist Tasarım ve Cilt Bakımı Oguzcanhairstilist ile yeni yerinde hizmet vermeye başladı.

Oğuz Can Bozdağ, “İş yerimiz depremde tamamen yıkıldı hiçbir malzemelerimi kurtaramadım. Elde avuçta ne varsa birikimlerimi ve etrafımdaki arkadaşlarımdan borç alarak iş yerimi tekrar hayata geçirdim. Önceki iş yerim 2 katlı ve büyük alana sahipti şimdi ise küçük bir alanda mesleğimi sürdürmeye çalışıyorum. Prefabrik olarak yapılan iş yerlerinden birini Devletimiz bize hak sahibi olarak verdi ve bizde burayı berber dükkanı gibi oluşturduk. Müşterilerin de tepkisi güzel, ‘en azından şehri terk etmemişler’ diyenler var. Hayat devam ediyor” dedi.