DEVA’lı Milletvekili Karatutlu, TBMM’de konuştu  

"Ulaştırma Bakanlığı'ndan, Kahramanmaraş'a özel ihtimam bekliyoruz"

 

Kahramanmaraş Milletvekili Dr. İrfan Karatutlu, TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, deprem öncesinde de mevcut olan Kahramanmaraş'ın karayolu ulaşımındaki sıkıntıların, depremden sonra daha da arttığını belirtti.

 

Karatutlu, Kahramanmaraş'ın şehir içi ulaşımında sanayi ve havaalanı kavşaklarına acil olarak battı-çıktı yapılması gerektiğini vurguladı. Ayrıca, Kuzey Çevre Yolu'nun giriş-çıkış bağlantılarının henüz tamamlanmadığını ifade etti.

Türkiye'nin güneyini kuzeyine bağlayan Göksun tünellerinin çıkışının yıllardır yapılmadığını ve bu durumun kazalara davetiye çıkardığını belirten Karatutlu, Doğu Anadolu Bölgesi'ni Çukurova ve Akdeniz'e bağlayan Pazarcık Çevre Yolu'nun bir an önce yapılması gerektiğini söyledi.

Karatutlu

Elbistan-Kahramanmaraş ve Elbistan-Malatya yollarının çift şeritli hale getirilmesi çalışmalarının çok yavaş ilerlediğini ifade eden Karatutlu, Ağyar bölgesinde binlerce deprem konutu yapıldığını ve bu nedenle Kahramanmaraş-Beşenli-Çağlayancerit yol yapımına bir an önce başlanması gerektiğini belirtti.

AK Partli Yenişehirlioğlu, "Hayat Yeniden Vakfı"nın açılışına katıldı AK Partli Yenişehirlioğlu, "Hayat Yeniden Vakfı"nın açılışına katıldı

Son olarak, Kahramanmaraş'ın güney çevre yoluna ihtiyacı olduğunu vurgulayanKaratutlu, Ulaştırma Bakanlığı'ndan deprem illerine, özellikle Kahramanmaraş'a özel ihtimam göstermelerini beklediklerini dile getirdi.

Ulaştırma Ve Altyapı Bakanlığı Soru Önergesi

Editör: Akif Arslan