Uluslararası Kahramanmaraşlı Dondurmacı İşadamları Derneği Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) GastroFest - Gastronomi Festivali ve Yemek Yarışması’na katılan il birincilerini ağırladı.

MEB tarafından İstanbul’da düzenlenen ve Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’inde katıldığı Gastronomi Festivali ve Yemek Yarışması’na Kahramanmaraş il birincisi olarak Kahramanmaraş’ı temsilen Afşin Kız Meslek Lisesi öğretmenleri Dilaver Uslu ve Mustafa Şahin yönetiminde öğrencileri yarışmaya katıldı. MEB GastroFest2024'te yarışan temsilcileri-"Soğukluk Çorbası, Gallili Köfte, Çullama Tatlısı" ile ödül kazanamazken gönüllerin şampiyonu oldular.

Dondurmacılar Derneği Gastronomi Birincilerini Ağırladı (1)

Kahramanmaraş’ı temsilen öğretmenler Gastronomi ve Yemek Festivaline katılan Afşin Kız Meslek Lisesi Öğretmen ve Öğrencileri, şampiyona öncesi AFŞİN-DER Dernek Başkanı Ahmet Ardıç ve yönetim kurulu tarafından ağırlanırken şampiyona sonrası Uluslararası Kahramanmaraşlı Dondurmacı İşadamları Derneği Başkanı Mesut Uslu tarafından dernek merkezi olarak kullanılan MARKADO Dondurmaları Üretim Tesislerinde ağırlandı.

Kafileye Kahramanmaraş Dondurması firiği olarak adlandırılan taze üretim dondurma ikram edildi. Başkan Mesut Uslu yaptığı açıklama da “MEB Gastronomi Festivali ve Yemek Yarışmasında Kahramanmaraş Kız Meslek Liseleri arasında il birinci olarak 81 vilayetin katılımlarıyla İstanbul’da yapılan bu yarışmada Kahramanmaraş yöresel yemek ve tatlılarını tanıtan Dilaver Uslu ve Mustafa Şahin hocalarıma öğrenci kızlarımıza can-u gönülden teşekkür ediyorum. Kahramanmaraş'ımızı bakan ve üst düzey yöneticilerle birlikte 80 vilayetten gelen katılımcılar önünde yarışarak gastronomimizi tanıtan ekibi kutluyoruz. Onlar yarışmaya katılarak en değerli madalyayı kazandılar” dedi.

Resmi nikâhı 15-30 Nisan arasında gerçekleşenlere evlilik kredisi ödemeleri başladı Resmi nikâhı 15-30 Nisan arasında gerçekleşenlere evlilik kredisi ödemeleri başladı

Dondurmacılar Derneği Gastronomi Birincilerini Ağırladı (2)

Öğrencilere Maraş Dondurması nasıl üretilir manasında dondurma üretim ve paketleme aşaması gösterildi.