Elazığ, Malatya, Adıyaman, Kahramanmaraş, Hatay’a müjde!

Binlerce kişi bu haberi bekliyordu. Sonunda açıklama geldi. Vatandaşların rahat bir nefes alabilmesi için beklenen adımlar atıldı. Peki ne yapıldı. Elazığ, Malatya, Adıyaman, Kahramanmaraş, Hatay bunu bekliyordu.

Ekonomik zorluklarla başa çıkmaya çalışan vatandaşlar, özellikle kredi ve kredi kartı borçlarının artmasıyla mücadele ediyor. Bu sorunu çözmek için devlet destekli önlemler talep ediliyor.

Tüm kredi türlerinde ve kredi kartı borçlarında sicil affı uygulanabilecek. Hükümetin aldığı karar doğrultusunda borçlu vatandaşlar, borçlarını yapılandırma ya da ödeme şartıyla kara listeden çıkarılıyor.

"Uluslararası Alanya Piyano Yarışması ve Festivali" "Uluslararası Alanya Piyano Yarışması ve Festivali"

Bayram sonrası açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde sicil affı ile devlet destekli borç kapatma kredisinin onaylanması bekleniyor. Vatandaşlar, bu düzenlemenin borç yükünden kurtulmalarını umut ediyor.

Sicil affının onaylanmasıyla birlikte vatandaşlara devlet destekli borç kapatma kredisi sağlanacak. Ziraat Bankası aracılığıyla sunulacak olan bu kredi, en az 50 bin TL olarak tahmin ediliyor.

Meclis'te onaylanmasının ardından devlet destekli borç kapatma kredisine dair başvuru koşulları netleştirilecek. Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından binlerce vatandaşın borç yükünden kurtulması hedefleniyor.

https://www.elazigfirat.com/