Erdoğan’dan, Hatay’ın ana vatana katılmasının 84. Yıl dönümü mesajı

“Asırlardır medeniyetlere ev sahipliği yapan Hatay’ımızın ana vatana katılmasının 84. Yıl dönümünü tebrik ediyorum. Sürdürmekte olduğumuz yoğun çalışmalarla, 6 Şubat depremlerinin Hatay’ımızla birlikte 11 ilimizde yol açtığı yaraları sarıyoruz”

“Bu vesileyle, ‘şahsi meselem’ diyerek Hatay’a verdiği ehemmiyeti çok net bir şekilde ortaya koyan Gazi Mustafa Kemal ile bu milli dava için çabalayan herkesi rahmetle, şükranla yad ediyorum. Hataylı tüm kardeşlerimi en kalbi duygularımla selamlıyorum”

İSTANBUL, AA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hatay’ın ana vatana katılmasının 84. Yıl dönümünü tebrik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Asırlardır medeniyetlere ev sahipliği yapan Hatay’ımızın ana vatana katılmasının 84. Yıl dönümünü tebrik ediyorum. Sürdürmekte olduğumuz yoğun çalışmalarla, 6 Şubat depremlerinin Hatay’ımızla birlikte 11 ilimizde yol açtığı yaraları sarıyoruz. İnşallah kadim şehrimiz Hatay’ımızı tarihi dokusuna uygun şekilde, çok kısa bir sürede yeniden inşa ve ihya edecek, Hataylı kardeşlerimizin her türlü sıkıntısını çözüme kavuşturacağız.” İfadesini kullandı.

Erdoğan, “Bu vesileyle, ‘şahsi meselem’ diyerek Hatay’a verdiği ehemmiyeti çok net bir şekilde ortaya koyan Gazi Mustafa Kemal ile bu milli dava için çabalayan herkesi rahmetle, şükranla yad ediyorum. Hataylı tüm kardeşlerimi en kalbi duygularımla selamlıyorum.” Değerlendirmesinde bulundu.