“Filenin Sultanları”, VNL’de sahne alıyor

Dünya 1 numarası ve son VNL Şampiyonu A Milli Kadın Voleybol Takımımız “Filenin Sultanları”, 2024 Yılı Milli Takım Sezonunu Antalya’da açıyor.

Filenin Sultanları, FIVB Milletler Ligi’ne (VNL) bu yıl Antalya etabıyla başlayacak. Milliler, Antalya etabında; Japonya, Hollanda, İtalya ve Fransa’yla mücadele edecek.

Bu seneki ilk sınavını VNL’de verecek son şampiyon A Milli Kadın Voleybol Takımı, üç ayaktan oluşan organizasyonda her hafta 4 karşılaşma yapacak.

“Filenin Sultanları”, ligin ilk haftasında 14-19 Mayıs’ta Antalya’da, ikinci haftasında 28 Mayıs-2 Haziran’da ABD’de, üçüncü haftasında da 11-16 Haziran’da Çin’de mücadele edecek.

16 takımın mücadele edeceği VNL’de üç hafta sonunda puan cetvelinde ilk 8 sırada yer alan takımlar, finallerde mücadele etme hakkı kazanacak.

A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın VNL’nin ilk haftasında yapacağı maçların programı şöyle:

15 Mayıs Çarşamba:

20.00 Japonya-Türkiye (TRT Spor Yıldız)

16 Mayıs Perşembe:

20.00 Hollanda-Türkiye (TRT Spor Yıldız)

18 Mayıs Cumartesi:

20.00 İtalya-Türkiye (TRT Spor Yıldız)

19 Mayıs Pazar:

20.00 Fransa-Türkiye (TRT Spor Yıldız)

Millilerimizin ilk haftadaki idari ve teknik kadrosu ile sporcu kadrosu şu şekilde:

Pelin Çelik – Takım Menajeri

Daniele Santarelli – Başantrenör

Diego Flisi – Yardımcı Antrenör

Andrea Zotta – Yardımcı Antrenör

Recep Vatansever – Yardımcı Antrenör

Artun Aksan – İstatistik Antrenörü

Marco Greco – İstatistik Antrenörü

Şafak Sezer – Alan Antrenörü

Baran Yılmaz – Alan Antrenörü

Francesco Zucca – Fizyoterapist

Ilenia Marin – Fizyoterapist

Marco Da Lozzo – Kondisyoner

Marco Sesia – Kondisyoner

Murat Beder – Masör

Murat Yücekök – Medya Sorumlusu

Pasörler: Cansu Özbay, Elif Şahin

Pasör Çaprazları: Melissa Vargas

Smaçörler: Hande Baladın, Ebrar Karakurt, İlkin Aydın, Derya Cebecioğlu, Tuğba İvegin

Orta Oyuncular: Zehra Güneş, Aslı Kalaç, Beyza Arıcı

Liberolar: Simge Aköz, Gizem Örge, Ayça Aykaç Altıntaş

Antalya etabında oynanacak diğer karşılaşmaların programı ise şu şekilde:

14 Mayıs Salı

17.00 Bulgaristan-Hollanda (TRT Spor Yıldız) (0-3)

20.00 İtalya-Polonya (TRT Spor) (3-0)

15 Mayıs Çarşamba

17.00 Fransa-Almanya (TRT Spor veya TRT Spor Yıldız)

16 Mayıs Perşembe

14.00 Almanya-İtalya (TRT Spor Yıldız)

17.00 Bulgaristan-Japonya (TRT Spor veya TRT Spor Yıldız)

 

17 Mayıs Cuma

UEFA'dan Türkiye’ye 2 büyük final UEFA'dan Türkiye’ye 2 büyük final

14.00 Japonya-Almanya (TRT Spor veya TRT Spor Yıldız)

17.00 Fransa-Polonya (TRT Spor veya TRT Spor Yıldız)

20.00 İtalya-Bulgaristan (TRT Spor veya TRT Spor Yıldız)

18 Mayıs Cumartesi

14.00 Polonya-Hollanda (TRT Spor veya TRT Spor Yıldız)

17.00 Fransa-Bulgaristan (TRT Spor veya TRT Spor Yıldız)

19 Mayıs Pazar

14.00 Almanya-Hollanda (TRT Spor veya TRT Spor Yıldız)

17.00 Polonya-Japonya (TRT Spor veya TRT Spor Yıldız)

https://www.marasposta.com/foto-galeri/filenin-sultanlari-vnlde-sahne-aliyor