Banka dışı finansal sektörde en yüksek müşteri portföyüne sahip olan Financell, güçlü öz kaynağı ile küçük ve orta ölçekteki işletmelere desteğini sürdürürken, 15-17 Kasım tarihleri arasındaİstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek 17’ncisi EIF Enerji Kongresi ve Fuarı’na katılarak sektör profesyonelleriyle buluşuyor.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK VİZYONUYLA GÜNEŞ ENERJİSİ YATIRIMLARINA DESTEK

İşletmelerin sürdürülebilir enerji yatırımlarını destekleyen Financell, küçük ve orta ölçekli işletmelerinin sürdürülebilir kalkınmalarını da desteklemek adına, güneş enerjisi sistemi (GES) projelerine uygun faiz oranı imkanlarıyla finansman sağlıyor. GES yatırımlarının yüksek bütçeler gerektirmesi sebebiyle duyulanfinansman ihtiyacına makul çözümlersunan Financell, sürdürülebilir bir ekosistem kurmayı hedefliyor.

Z. KORHAN BİLEK: GES PROJELERİ TÜRKİYE EKONOMİSİ İÇİN KRİTİK ÖNEME SAHİP

“Teknolojide Türkiye’ninen parlak yıllarını yazacağız” “Teknolojide Türkiye’ninen parlak yıllarını yazacağız”

Hizmetin detaylarıyla ilgili bilgi veren Financell Genel Müdürü Z. Korhan Bilek“Financell olarak, daha iyi bir gelecek için, üstün dijital finansal hizmetlerimizle bulunduğumuz habitatı korumaya, kaynakları verimli kullanmaya özen gösteriyoruz. Odağımızda olan sürdürülebilir enerjide de, Financell finansman çözümleriyle müşterilerimiz yatırımlarının dönüşünü 5 yıldan daha kısa sürede almakla kalmıyor, enerji fiyatlarındaki olası dalgalanmalardan da korunuyor.GES projeleri çevre dostu ve sürdürülebilir bir enerji kaynağı olmasının yanısıra, Türkiye’nin enerji bağımsızlığı için de kritikbir öneme sahip.Şirketler güneş enerjisi santrallerinin kurulumu, yüksek yatırım maliyetleri, uzun dönüş süreleri ile önemli finansman zorluklarıyla karşı karşıya kalabiliyor. Biz Financell olarak Türkiye’deki sürdürülebilirgeleceğe katkıda bulunarak güneş enerji sektörünün büyümesi ve gelişmesi için öncü finansman kuruluşlarından biri olmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu anlamda EIF Enerji Kongresi ve Fuarı’nı çok önemsiyoruz.Turkcell Grubu olarak ulusal ve uluslararası ölçekli sürdürülebilirlik hedeflerimiz doğrultusunda grup şirketlerinin enerji ihtiyaçlarının 2030 yılına kadar yüzde 100’ünü yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlamayı, 2050 yılına kadar da ‘net sıfır’ şirket olmayı paydaşlarımıza taahhüt ediyoruz. Değer verdiğimiz bu hedeflerin tüm şirketlere yayılması için desteklerimizi sürdüreceğiz” dedi.