Freni boşalan kamyon cenaze namazı kılanların arasına daldı

Andırın’da feci kaza: 4 ölü 1’i ağır 25 yaralı

Kamyon sürücüsü gözaltına alındı

KAHRAMANMARAŞ/ANDIRIN (SHA)- Kahramanmaraş’ın Andırın ilçesinde freni arızalanan kamyonun cenaze namazı kılanlara çarpması sonucu 4 kişi öldü, 1’i ağır 25 kişi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, İlçeye bağlı Darıovası bölgesinde cenaze namazı için için bir araya gelen kabalığa freni arızalı olduğu iddian bir kamyon çarptı. Çarpmanın etkisiyle, 4 kişi olay yerinde hayatını kaybederken 25 kişi yaralandı. Hastaneye kaldırılan yaralılarından birinin sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer, Andırın’da yaşanan kazada 4 kişinin hayatını kaybettiğini, 25 kişinin yaralandığını söyledi.

Olayla ilgili 2 Cumhuriyet Savcısı görevlendirildi, sürücüsü gözaltına alındı.

ÖLÜ SAYISI 5’E YÜKSELDİ 25 YARALI

Kahramanmaraş’ın Andırın ilçesinde freni arızalanan kamyonun cenaze namazı kılanlara çarpması sonucu yaşanan kazada ölü sayısı 5’e yükseldi, 25 kişi yaralı.

İlçeye bağlı Darıovası bölgesinde cenaze namazı için bir araya gelen kabalığa  sürücüsü direksiyon hakimiyetini kaybederek çarptı. Kazada olay yerinde 4 kişi hayatını kaybederken, 26 kişi yaralanmıştı. Hastaneye kaldırılan yaralılardan birinin de vefat etmesi üzerine ölü sayısı 5’e çıktı. Diğer yaralıların ise tedavilerinin sürdüğü öğrenildi.

Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer ve Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, KSÜ Tıp Fakültesinde yaralıları ziyaret ederek, son durumları hakkında bilgi aldı.

Kamyon sürücüsünün gözaltına alındığı kazayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.