Gazeteci Alyaz, bakanları ve vatandaşı eleştiriyor.

Kahramanmaraşlı Gazeteci Mustafa Alyaz, Facebook’taki kişisel sayfasında Kahramanmaraş’a gelen bakanları ve onlara sesini anlatmayan vatandaşları eleştiriyor.

Alyaz “Kahramanmaraş’a gelen bakanlar turistik gezi yapmaya, insanları azarlamaya ve kameralara güzelleme yapmaya geliyor adeta.” diye başladığı paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Sonsuz bir tedirginlikle kesin bir bilgi bekleyen kolu kanadı kırılmış Kahramanmaraşlı ’ya “Ölmedin ya şükret, halledeceğiz” diyenlere bir kaç söz söyleyecek kimse yok. Oysa ne kadar da çok diyecekleri var. Muhabbet ortamında içlerini dökenler, içinde bulundukları çıkmazı anlatanlar maalesef bunları anlatacak bir makam bulamıyor. Her yer kapı duvar. Ne yapılacağı belli değil.

“Yapacağız” deniyor ama ne yapılacağı belirsiz olunca zorla insanlara bu durum kabul ettirilmek istenircesine sabra davet ediliyor. Zaten vatandaşın sabretmekten başka çaresi yok ki...

Beklemenin tadını öğrettiler Kahramanmaraş’a, söz verdiler bur köşeye çekildiler. O bekleme ne zaman çığlığa dönüşür o zaman işlerin rengi değişir. Beklenti içinde kalmak ya da kalınmak zorunda olan şehrin adıdır Kahramanmaraş.

Toplumsal muhalefet şehrimizde yok, bu durum STK da yok demektir. Koltukla bütünleşmiş oda ve dernek başkanları, işte onlar bu şehrin celladının ta kendisidir.

Kocaman bir şehir ve şehrin STK’ları bir kaç insana ve bu insanların yalakalarına çalışıyor.

Ne DO’su ne Kİ’si ne de siyasetçisi...”