Geleneksel Bayramlaşma Töreni Çarşamba Günü Milli İrade Meydanı'nda

Havalimanlarından kimse aranmadan geçemeyecek! Havalimanlarından kimse aranmadan geçemeyecek!

Kahramanmaraş Valiliğinin Geleneksel Bayramlaşma Töreni, 10 Nisan 2024 Çarşamba (Yarın, Bayramın Birinci Günü) saat 12.00’de Milli İrade Meydanı'nda (Büyükşehir Belediye Başkanlığı Hizmet Binası yanında) yapılacak.

Kahramanmaraş Valiliği’nden yapılan açıklamada “Birlik ve beraberlik duygularıyla geçirdiğimiz rahmet ve bereket ayı Ramazan’ı uğurlamanın hüznü, dargınlık ve kırgınlıkların unutulduğu, milletin birbirine her zamankinden daha fazla kenetlendiği ve gönül birliği oluşturduğu Ramazan Bayramı’nı karşılamanın mutluluğu içindeyiz” ifadeleri kullanıldı. Açıklamada şu görüşlere yer verildi:

“06 Şubat depremlerinin ilimizde yarattığı yaraların iyiden iyiye azaldığı bir dönemde yeniden eski bayramların tadıyla Ramazan Bayramı’nı kutlayacağız.

Geride bıraktığımız zorlu süreç bizlere, sevdiklerimiz ve ailemizle birlikte olmanın ne kadar kıymetli olduğunu gösterdi. Bu vesile ile bizleri manevi iklimiyle saran, kaynaştıran ve kucaklaştıran Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimle kutlar, tüm insanlığa, ülkemize ve ilimize barış, huzur, sağlık ve mutluluk getirmesini temenni ederim.

09 Nisan 2024 Salı (Bugün, Arife Günü) saat 11.00’da Şeyh Adil Mezarlığı Şehitlik ziyareti akabinde Kapıçam Mezarlığı ziyareti, 10 Nisan 2024 Çarşamba (Yarın, Bayramın İlk Günü) saat 12.00’de Milli İrade Meydanı'nda (Büyükşehir Belediye Başkanlığı hizmet binası önü) yapılacak olan geleneksel bayramlaşma törenine katılmanızı dilerim.

 MÜKERREM ÜNLÜER

Kahramanmaraş Valisi”