Genç Millî Takımlar Alt Yaş Grubu teknik direktörleri belirlendi

MARASPOSTA.COM

Türkiye Futbol Federasyonu (lTFF) Millî Takımlar Departmanı bünyesinde yer alan Genç Millî Takımlar Alt Yaş Gruplarının teknik direktörleri belli oldu.

Genç Millî Takımlar Teşkilatında geçen mart ayında gerçekleştirilen yeniden yapılanmayı takiben, Teknik Koordinatör Selman Coşkun tarafından yürütülen dört aylık çalışma, TFF’nin Riva’daki tesislerinde yapılan iki günlük toplantıların ardından tamamlandı.

Toplantıların ilk gününde, genç millî takımların genel ve her yaş grubuna özgü misyonu ve vizyonu doğrultusunda uygulanacak hücum ve savunma prensipleri tespit edildi. Ayrıca, genç millî takımların oyun kültürü, oyun stratejisi, oyun sistemleri ve taktikleri ile ilgili değerlendirmeler yapıldı.

Toplantıların ikinci gününde ise, genç millî takımlarda bu prensipler çerçevesinde oyuncu seçme kriterleri oluşturularak, 2023/24 sezonunun yaş grubu planlamaları yapıldı ve teknik direktörlere sorumlu olacakları yaş grupları Genç Millî Takımlar Teknik Koordinatörü Selman Coşkun tarafından tebliğ edildi.

Genç Millî Takımlar alt yaş gruplarının teknik direktörleri/antrenörleri şu şekilde belirlendi:

ÜMİT (U21) MİLLÎ TAKIM

Teknik Direktör: Levent Sürme

Yardımcı Antrenörler: Volkan Arslan, Orhan Şam

U19 MİLLÎ TAKIM

Teknik Direktör: Soykan Başar

U18 MİLLÎ TAKIM

Teknik Direktör: Sabri Sarıoğlu

U17 MİLLÎ TAKIM

Teknik Direktör: Uğur İnceman

U16 MİLLÎ TAKIM

Teknik Direktör: Orhan Şam

U15 MİLLÎ TAKIM

Teknik Direktör: Selçuk Erdoğan

U14 MİLLÎ TAKIM

Teknik Direktör: Volkan Arslan

Genç Millî Takımların çalışmalarında aşağıdaki temel prensipler takip edilecek:

1) U17, U18 ve U19 Millî Takım teknik direktörleri, yaş grupları değiştiğinde kendi aralarında dönüşümlü olarak görev yapacak.

2) U15 ve U16 Millî Takım teknik direktörleri, yaş grupları değiştiğinde kendi aralarında dönüşümlü olarak görev yapacak.

3) Genç Millî Takımlarda yardımcı antrenör görevlendirmesi kamp ve müsabaka takvimi değerlendirilerek yapılacak.

4) U14 Millî Takım’ın yapacağı tüm faaliyetlere, kamp ve müsabaka takvimine bağlı olarak Genç Millî Takım antrenörlerinin tamamı katılım sağlayacak.

5) U14 Millî Takım seçmelerine davet edilen oyuncular ile U15 ve U16 Millî Takımları oyuncuları geniş oyuncu havuzunda değerlendirilerek gelişimleri sürekli takip altında tutulacak.

Bundan sonraki süreçte, U14 Millî Takımımızın kaynağını oluşturan bölgeler yapılanmasına ağırlık verilerek detaylı ve titiz bir tarama faaliyeti neticesinde oyuncu havuzunun genişletilmesine dönük çalışmalar gerçekleştirilecek.

Bölgelerin yeni yapılanması sonrasında hem millî takımlarımıza aday oyuncuların tespit aşamalarının daha kaliteli hale getirilmesi hem de ülke genelinde birçok noktaya erişimin artırılması hedefleniyor.