Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Boz da “Ben Bilirim” dedi..

Akif Arslan (marasposta.com)

Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Boz, “Ben Bilirim” yarışmasında birinci oldu.

360 televizyonunda hafta için her akşam 19.00’da yayınlanan ve Alper Ateş’in hazırlayıp sunduğu Ben Bilirim Yarışmasının önceki günkü bölümüne katılan Cemil Boz, yarışmada birinci olmayı da başardı.

Atama ve görevden alma kararları Resmi Gazete'de Atama ve görevden alma kararları Resmi Gazete'de

Kahramanmaraş’ta bir kamu kuruluşunda çalıştığını ve 42 yaşında olduğunu ifade eden Boz, biri kız biri erkek iki çcock sahibi olduğunu da söyledi. Yarışmada İstanbul’dan satış danışmanı Fatih Bican, Balıkesir’den öğretmen Merve Tozluklu ve İstanbul’dan öğretmen Makbule Zorlu ile yarışan Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Boz,  24 sorudan oluşan ısınma turunda 410 puan topladı. İlk turda Merve Tozluklu 400, Makbule Zorlu 330 ve Fatih Bican da 210 puan topladılar.

Yarışmanın yüksek puanlı ikinci turuna B harfini seçerek başlayan Boz, “Yararlanılan imkânın nereden geldiğini araştırmamayı öğütleyen atasözüdür” sorusunu “Üzümünü ye, bağını sorma” şeklinde cevaplandırarak ve 110 puan alarak başladı. Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Boz, ikinci turu 1390 puanla ilk sırada tamamladı. Yarışmada Makbule Zorlu 1000, Merve Tozluklu 800 ve Fatih Bican da 350 puanla sonuçlandırdı.

Final turunda Makbule Zorlu karşısında iki soru önde başlayan Cemil Boz, eşi v e çocukları ile katıldığı yarışmada ilk soruda Zorlu’nun bilemediği sorunun cevabını vererek başladı ve kendi ilk sorusunda da cevap verememesine rağmen, yarışmayı 8’inci soruda birincilikle tamamladı. Boz, toplamda 2190 puan toplayarak birinci oldu ve yarışmanın ödülünü sunucu Alper Ateş’ten aldı.

10 Mart 2020 tarihinde Ali ihsan Kabakçı’nın yerine Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevine atanan Cemil Boz’un özgeçmişi şöyle:

1981 yılında Artvin’in Yusufeli ilçesinde doğdu. Sakarya-Hendek İmam Hatip Lisesi ve Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Spor Yöneticiliği Bölümünden mezun olduktan sonra İstanbul Büyükşehir Belediye Sportif Etkinlikler A.Ş. Tenis Antrenörü (2004 – 2006) olarak çalışmalarda bulundu. Tenis Antrenörlüğü yaptığı süreç içerisinde Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beden Eğitimi Ana Bilim Dalı Spor Yönetimleri Bilimleri Alanında Yüksek Lisansını “Spor Tesislerinde Toplam Kalite Yönetimi” adlı tezini (2007) tamamladı. 2006 yılında başladığı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde farklı kademe ve birimlerinde hizmet verdikten sonra 2013 yılından itibaren Gençlik Hizmetleri ile Personel Eğitim Şube Müdürlüğü yaptı ve 24 Mayıs 2017 tarihinden itibaren İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü olarak görevlendirildi. Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beden Eğitimi Ana Bilim Dalı Spor Yönetimleri Branşında Doktora eğitimine halen devam etmektedir. 11 Mart 2020 tarihinde Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevine atanmış olup, Evli ve 2 çocuk babasıdır.

İşte Cemil Boz’u birinci yapan Ben Bilirim yarışmasının 13 Mayıs 2014 tarihinde yayınlanan bölümünün tamamı:

<iframe width="866" height="487" src="https://www.youtube.com/embed/syku06Bg_v8" title="Ben Bilirim - 13 05 2024" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture; web-share" referrerpolicy="strict-origin-when-cross-origin" allowfullscreen></iframe>

https://www.marasposta.com/foto-galeri/genclik-ve-spor-il-muduru-cemil-boz-da-ben-bilirim-dedi