GÖKSUN-KAYSERİ YOLU HALA AÇILAMADI

Kahramanmaraş ile Kayseri’yi birbirine bağlayan Göksun – Sarız Karayolu hala ulaşıma kapalı bulunuyor.

GÖKSUN-KAYSERİ YOLU HALA AÇILAMADI

Kahramanmaraş’ın kuzey bölgesinde iki günden beri etkisini sürdüren kar yağışı ve tipi nedeniyle kapalı olan Göksun-Kayseri kara yolu ulaşıma açılamadı.

Kar yağışının sürdüğü bölgede Kayseri istikametine gidecek yolcu otobüsü, tır ve otomobiller yolun açılması için bekletiliyor. Bazı sürücüler ise Kahramanmaraş-Adana kara yolunu kullanarak yolculuğuna devam etti.

Büyükşehir Belediyesi ve Göksun Belediyesi ve Karayolları ekipleri, yolun açılması için çalışmalarını sürdürüyor. Bu gece de yolda kalanlar, yurt ve ve taziye evi gibi yerlerde misafir edildi.

Çoğunluğu ilin kuzey bölgesinde yer alan ilçelerin 200 mahallesine yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşım sağlanamıyor.

APARTMANIN ÇATISI YOLA UÇTU

Şiddetli rüzgar nedeniyle Kahramanmaraş'ın merkez Dulkadiroğlu ilçesi Doğukent Mahallesi Vezir Hoca Bulvarı'ndaki bir apartmanın çatısı yola uçtu. Polis ekipleri, çevrede güvenlik tedbirleri alarak yolu iki yönlü olarak ulaşıma kapattı.

Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin yaklaşık 2 saatlik çalışmasının ardından yol trafiğe açıldı.

Meteoroloji verilerine göre hızı saatte 26 kilometreyi geçen rüzgar bazı otobüs duraklarını da yerinden söktü. Vatandaşlar rüzgar nedeniyle yürümekte zorlandı.

KAR PALETLİ AMBULANSLAR

İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, 6 kar paletli ambulans, önünde kar küreme bıçağı olan 1 snowtrack ambulansla Aralık 2018 ve ocak ayında yoğun kar yağışı nedeniyle mahalle yolları kapanan kırsaldaki 90 hastaya ulaşılarak müdahale edildiği bildirildi.

ANADOLU AJANSI

MARAŞ POSTA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner277

Canlı Skor

banner292