Ressam Gülümay Çiraz’ınSANKO Sanat Galerisi’nde 2 Şubat 2024’te açtığı “Ayıntab Bastası” temalı resim sergisi devam ediyor.

“Ayıntab Bastası” temalı resim sergisinde Gülümay Çiraz’ın, tuval üzerine karışık teknikler kullanarak yaptığı 27 eseri yer alıyor.

Sanko Sanat Galeri̇si̇’nde ‘Ayintab Bastasi’ Temali Resi̇m Sergi̇si̇ Devam Edi̇yor (2)

Doğup büyüdüğü Gaziantep’te sergi açarak en büyük hayallerinden birini gerçekleştirmenin gururunu yaşadığını belirten Çiraz, “Eserlerime ilgi gösteren Gaziantepli sanatseverlere teşekkür ediyorum” dedi.

 “Ayıntab Bastası” temalı resim sergisi, SANKO Sanat Galerisi’nde 23 Şubat 2024 tarihine kadar her gün 10.00-22.00 arasında gezilebilecek.

Tarih belli oldu! Malatya’da 7.5 tedirginliği Tarih belli oldu! Malatya’da 7.5 tedirginliği

Sanko Sanat Galeri̇si̇’nde ‘Ayintab Bastasi’ Temali Resi̇m Sergi̇si̇ Devam Edi̇yor (1)

GÜLÜMAY ÇİRAZ

Gülümay Çiraz, 1969 yılında Gaziantep’te doğdu. Gazi İlköğretim Okulu, Gaziantep Kız Meslek Lisesi ve Gazi Üniversitesi Resim-İş Eğitimi Fakültesi Grafik Bölümü'nden mezun oldu. Gaziyurt Matbaa ve Ambalaj’da grafiker olarak çalıştı.

Türkiye'nin değişik illerinde görsel sanatlar öğretmenliği yaparak, sanatın sihirli dünyasını paylaşan sanatçı, 2010 yılından beri Çankaya Halk Eğitim Merkezi'nde karakalem resim, suluboya, yağlıboya ve akrilik boya resim eğitimleri veriyor.

Sanko Sanat Galeri̇si̇’nde ‘Ayintab Bastasi’ Temali Resi̇m Sergi̇si̇ Devam Edi̇yor (3)

“Sanat benim için sadece bir meslek değil, aynı zamanda bir yaşam biçimi olduğundan Ankara’daki atölyemde çalışmalarıma devam ediyorum” diyen sanatçı, sanatın; duygu ve düşünceleri ifade etmenin aracı ve kendisi için ifade özgürlüğü anlamına geldiğini söylüyor.

Yunanistan, Bulgaristan, Mısır, KKTC, Çağdaş Sanatlar Müzesi Resim Çalıştayı gibi yurt içi ve yurt dışında birçok sergiye katılan sanatçının, birçok kurum ve kuruluş koleksiyonunda eserleri bulunuyor.

Sanko Sanat Galeri̇si̇’nde ‘Ayintab Bastasi’ Temali Resi̇m Sergi̇si̇ Devam Edi̇yor (4)

Sanko Sanat Galeri̇si̇’nde ‘Ayintab Bastasi’ Temali Resi̇m Sergi̇si̇ Devam Edi̇yor (5)

Editör: Akif Arslan