Engelsiz Yaşam Kafe, özel gerekli bireyler için…

Engelsiz Yaşam Kafe, özel gerekli bireyler için…

Kahramanmaraş’ta bir ilk olan ‘Engelsiz Yaşam Kafe’, özel gereksinimli bireyleri sosyalleştirmek ve kaynaştırmak amacıyla kurulan ve yaşama tutunmasına yönelik hayata geçirilen güzel ve anlamlı bir proje hayata geçirdi.

Engelsiz Yaşam Kafe Sahibi Mustafa Oğulmuş, “Tek Engel önyargılarımız” diyerek “Kahramanmaraş için bir ilk olan engelsiz yaşam kafe özel gereksinimli bireylerle toplumu bir araya getirmek sosyalleştirmek ve kaynaştırmak amacıyla kurulmuştur. Yetişkin ve çocuklara yönelik boyama etkinlikleri, uyarlama tiyatro etkinlikleri, müzik etkinlikleri, zihinsel ve fiziksel gelişimi sağlayacak etkinlikleriyle hizmet vermektedir. Bahsedilen bütün içerikler ücretsizdir” dedi. Oğulmuş, şunları söyledi:

“Aynı zamanda içilen bir bardak çayın dahi özel gereksinimli bireylere sağlık, sosyal, eğitim olarak destek verildiğini bilmenizi istiyoruz. Her aynı sonu yapılan afişe bildirimlerle sizlerin sayesinde neler yaptığımızı görmenizden mutluluk duyarız. Kafemizde aynı zamanda doğum günü kutlamaları, toplantılar, kahvaltı organizeleri yapılmaktadır. Bütün sorumluluk benliğini yaşayan bireyleri kafemize bekleriz. Unutmayın; tek engel ön yargılarımız.”

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2019, 14:01

MARAŞ POSTA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER