HAKKARİ’DE PATLAYAN MÜHİMMAT, KAHRAMANMARAŞ’A ATEŞ DÜŞÜRDÜ!

Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki mühimmat deposunda meydana gelen patlamada şehit olan Topçu Çavuş Mehmet Kaşık'ın (25) Kahramanmaraş'taki baba ocağına ateş düştü.

HAKKARİ’DE PATLAYAN MÜHİMMAT, KAHRAMANMARAŞ’A ATEŞ DÜŞÜRDÜ!

Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki Süngü Tepe Üs Bölgesi'nde meydana gelen mühimmat patlamasında şehit olan Topçu Uzman Çavuş Mehmet Kaşık’ın Kahramanmaraş'taki baba ocağına ateş düştü.

Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki Süngü Tepe Üs Bölgesi'nde kaza sonucu meydana gelen patlamada şehit olan askerler memleketlerine gönderiliyor. Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı Helikopter Filo Komutanlığındaki törene Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Tümgeneral Hacı İlbaş, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan, Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Keskin, İl Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, askeri erkan, şehit yakınları, kurum amirleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından şehitlerin Türk bayrağına sarılı naaşı tören alanına getirildi. İl Müftüsü Nimetullah Arvas'ın okuduğu dua sonrası şehitlerden Topçu Uzman Çavuş Halil Daş (Konya/Ereğli) ve topçu er Menduh Çelik'in (Şanlıurfa) cenazesi askeri uçakla, topçu er İbrahim Özkur'un (Muş/Varto) naaşı da helikopterle memleketlerine uğurlandı.

KAHRAMANMARAŞ'A ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

Bu arada, Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki mühimmat deposunda meydana gelen patlamada şehit olan Topçu Çavuş Mehmet Kaşık'ın (25) Kahramanmaraş'taki baba ocağına ateş düştü. Merkez Onikişubat ilçesi Karacaoğlan Mahallesinde oturan baba Cafer ve anne Meryem Kaşık'a acı haberi askeri yetkililer verdi.

Bekar olan şehidin anne ve babası, aldıkları haberle gözyaşlarına boğuldu. Eve Türk bayrakları asılırken, acı haberi alan şehidin yakınları da eve akın etti. Şehit Mehmet Kaşık’ın Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanlığında otobüs şoför olarak çalışan Cafer Kaşık’ın oğlu olduğu öğrenildi.

MARASPOSTA

MARAŞ POSTA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER