Hayatı korumak için senin de kemerin ses getirsin

Hayatı korumak için senin de kemerin ses getirsin

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğünce “Kemerin Ses Getirsin” isimli ödüllü video yarışması düzenleniyor.

Kahramanmaraş Valiliği internet sitesinde de yer alan bilgilere göre; Karayolu Trafik Güvenliği konusunda vatandaşlarımızın bilgilendirilmesi ve kamuoyunda gerekli farkındalığın oluşturulması amacıyla 9-31 Ağustos 2019 tarihleri arasında Kurban Bayramı tatil dönemi süresince trafik güvenliğine yönelik farkındalığı artırmak amacıyla çocuklara yönelik “Hayatı Korumak İçin Senin de Kemerin Ses Getirsin” sloganıyla “Kemerin Ses Getirsin” isimli ödüllü video yarışması düzenleniyor.

Yarışma kapsamında “Hayatı Korumak İçin Senin de Kemerin Ses Getirsin” sloganıyla ülke genelinde kurban bayramı süresince trafikte aileleri ile birlikte seyahat eden çocuklardan, araç sürücüsü ve araçtaki diğer yolcuları emniyet kemerlerini takmaları konusunda bilinçlendirdiği ve uyardığı görülen videolarını #kemerinsesgetirsin hashtagini etiketleyerek TrafikEgm twitter adresine göndermeleri istendi.

Gönderilen videolardan en çok beğeniyi alan ilk 100 çocuğa scooter, kask ve koruma ekipmanı hediye edilecek. Yarışma ile ilgili ayrıntılı bilgiye www.trafik.gov.tr internet adresinden ulaşılabilir.

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2019, 14:49

MARAŞ POSTA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER