KESİNTİSİZ YAĞIŞA KESİNTİSİZ MÜDAHALE 

Gece başlayan ve gün boyunca devam eden yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle yaşanan olumsuzlukların giderilmesi için Kayseri Büyükşehir Belediyesi ekipleri kesintisiz çalışıyor.

KESİNTİSİZ YAĞIŞA KESİNTİSİZ MÜDAHALE 

Kar yağışının etkili olması özellikle ilçeler ve bağlı mahallelerinde yapılan çalışmaları olumsuz etkiliyor.  Kayseri Büyükşehir Belediyesi ekipleri kent merkezindeki 450 kilometrelik, ilçelerde ise 3 bin 483 kilometrelik yol ağını trafiğe açmak için kesintisiz çalışıyor.

Kent merkezinin tamamında ihtiyaç duyulan yol açma ve tuzlama çalışmaları için ekipler büyük bir gayret gösteriyor. Bir taraftan cadde ve sokaklarda çalışan ekipler diğer taraftan da kaldırımları temizlemek için çaba sarf ediyorlar; ancak kar yağışının etkili bir şekilde devam etmesi çalışmaları olumsuz etkiliyor.

İlçeler ve bağlı mahallelerin bir kısmında ise yol açma çalışmaları yapılamıyor. Kayseri -Malatya ve Kayseri-Kahramanmaraş yollarının trafiğe kapatılması ve Kayseri Sivas Yolu’ndaki trafiğin de kontrollü olarak sağlanması nedeniyle Büyükşehir Belediyesi ekiplerince yol açma çalışmaları gerçekleştirilemiyor. Pek çok ilçe ve mahallelerde açılan yollar yoğun kar ve tipi nedeniyle tekrar kapanıyor.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ekipleri kar yağışının olumsuz etkilerini gidermek için 24 saat esasına göre çalışmalarına kesintisiz devam edecek.

HAKKARİ DEĞİL KAYSERİ

Kayseri'nin Sarız ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan yolların açılmasında çekilen fotoğraf, 'Hakkari değil Kayseri' dedirtti.Kayseri'de sabah saatlerinden itibaren başlayan yoğun kar yağışı kent merkezi ve ilçelerde ulaşımı olumsuz yönde etkiledi. Yoğun kar yağışı nedeniyle Kayseri'nin Sivas, Malatya, Kahramanmaraş, Niğde ve Nevşehir yolları trafiğe kapatıldı.

Trafiğe kapanan yollarda ise ekipler kar temizleme ve yol açma çalışmalarına ağırlık verdi. Kayseri'nin Sarız ilçesine bağlı Dokuzdolambaç mevki'inde çekilen bir fotoğraf, kış mevsiminde yağan karın yüksekliği ile dikkat çeken Hakkari'deki görüntüleri aratmadı. Kar temizleme ve yol açma çalışmalarında yaklaşık 3.5 metre yüksekliğe ulaşan kar kalındığı görenlere, 'Hakkari değil Kayseri' dedirtti.

İHLAS HABER AJANSI

MARAŞ POSTA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner277

Canlı Skor

banner292