Günün meteorolojik görünümü nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Edirne, Kırklareli, Çanakkale, Bursa, Bilecik, Bolu, Düzce, Karabük, Zonguldak ve Bartın çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Marmara'nın güneyi, İç Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu ile Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde yer yer toz taşınımı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacağı, mevsim normalleri üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

RÜZGÂR: Genellikle güney, güneydoğu kesimlerinde kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu ile Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (40-80 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI: Rüzgarın, Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu ile Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (40-80 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek, ulaşımda aksamalar, çatı uçması, iç kesimlerde toz savrulması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmasıdır.

TOZ TAŞINIMI UYARISI: Marmara'nın güneyi, İç Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu ile Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde yer yer toz taşınımı beklendiğinden, görüş mesafesinde düşme, hava kalitesinde azalma ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

25042024 (1)

BÖLGEMİZDE HAVA

AKDENİZ

Parçalı ve az bulutlu, Batı Akdeniz'in yer yer çok bulutlu ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, Batı Akdeniz'in iç kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (50-80 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. Bölgenin batısında yer yer toz taşınımı görüleceği tahmin ediliyor.

ADANA 20°C, 38°C

Parçalı ve az bulutlu

ANTALYA 20°C, 27°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren batı kesimleri ile yarın (Peşembe) öğle saatlerinde il geneli yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

HATAY 19°C, 35°C

Parçalı ve az bulutlu

MERSİN 21°C, 35°C

Parçalı ve az bulutlu

25042024 (2)

DOĞU AKDENİZ

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Bölge genelinin parçalı bulutlu geçeceği ve toz taşınımı görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının artmaya devam etmesi bekleniyor.

“Filistinliler özgürlüğün ne olduğunu bütün dünyaya canlarıyla tanıttı” “Filistinliler özgürlüğün ne olduğunu bütün dünyaya canlarıyla tanıttı”

RÜZGÂR: Genellikle kuzey ve doğu, yarın(perşembe) sabah saatlerinden itibaren güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette; Adana ve Mersin'in yüksek kesimlerinde öğleden sonra yer yer kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.

KAHRAMANMARAŞ

İlçe

Beklenen Hava

En Düşük
(°C)

En Yüksek
(°C)

Kahramanmaraş

Parçalı bulutlu

21

34

Afşin

Parçalı bulutlu

13

29

Andırın

Parçalı bulutlu

15

29

Çağlayancerit

Parçalı bulutlu

14

30

Ekinözü

Parçalı bulutlu

12

28

Elbistan

Parçalı bulutlu

12

30

Göksun

Parçalı bulutlu

11

27

Nurhak

Parçalı bulutlu

16

27

Pazarcık

Parçalı bulutlu

15

33

Türkoğlu

Parçalı bulutlu

20

34