Aile içi ve kadına yönelik şiddetin önlenmesi projesi

Aile içi ve kadına yönelik şiddetin önlenmesi projesi

“Mutlu Kadın, Huzurlu Aile ve Güçlü Toplum” sloganıyla kadına yönelik şiddete karşı bilgilendirme ve bilinçlendirme eğitimlerine devam ediliyor.

Aile içi ve Kadına Yönelik Şiddetin önlenmesi amacıyla İl Emniyet Müdürlüğünce hazırlanan ve Kahramanmaraş Valiliğinin 24.11.2020 tarihli olurlarıyla hayata geçirilen “Mutlu Kadın, Huzurlu Aile, Güçlü Toplum Projesi” kapsamında 10-14/06/2021 tarihleri arasında Pazarcık, Türkoğlu, Elbistan ve Ekinözü ilçelerinde İl Emniyet Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Ali Semerci, İlçe Protokolü, TDP Şube Müdürlüğü personeli ve yaklaşık 250 vatandaşımızın katılımıyla Covid-19 tedbirlerine uygun olarak bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyeti gerçekleştirildi.

Toplantıda proje paydaşı kurumlardan Aile ve Sosyal Hizmetler İlçe Müdürlüğü, Kahramanmaraş İl Müftülüğü, İl Emniyet Müdürlüğü görevlileri tarafından kadına yönelik şiddet ve aile içi şiddetin önlenmesi ve bununla ilgili alınması gereken tedbirlerle, KADES uygulamasına ilişkin bilgilendirme yapılmış, program sonunda katılımcılara anahtarlık, not defteri, kalem, bilgilendirici broşür; çocuklara ise balon dağıtıldı.

Katılımcılardan büyük beğeni toplayan ve olumlu geri bildirimler alan eğitimlere Afşin, Göksun, Nurhak ve Çağlayancerit ilçelerinde devam edilecek.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2021, 10:41

MARAŞ POSTA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner473

banner482

banner477

banner478

Canlı Skor

banner483

banner480

banner481

banner479

banner484

banner485

version="1.0" standalone="yes"?> <