Hava sıcaklığı 4-8 derece artacak…

Hava sıcaklığı 4-8 derece artacak…

Kahramanmaraş’ta tüm ilçelerde bugün hava durumu parçalı ve az bulutlu geçecek. En yüksek sıcaklık Merkez Dulkadiroğlu ve Onikişubat ile Türkoğlu ilçelerinde 39 derece, en düşük sıcaklık Andırın ilçesinde 31 derece olacak.

Hava sıcaklıklarının bugünden itibaren bölgemizin doğu kesimlerde artarak mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerinde seyredeceği tahmin edilmektedir. Günün en yüksek hava sıcaklıklarının; Kahramanmaraş’ta 38-41, Gaziantep’te 36-40 ve Kilis'te 36-40 dereceler civarında seyredeceği tahmin edilmektedir. Önümüzdeki hafta ortasına kadar etkisini sürdürmesi beklenen sıcak hava dalgası nedeniyle, öğle saatlerinde (11 ile 16 saatleri arasında) başta yaşlılar, çocuklar ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın sıcak çarpmasına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları önem arz etmektedir.

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Ülkemizin kuzey kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ve Kırklareli, Kastamonu'nun kıyı kesimleri ile gece saatlerinde Samsun ve Ordu çevrelerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: İç kesimlerde 1 ila 3 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

BÖLGEMİZDE HAVA

AKDENİZ: Kahramanmaraş’ın da yer aldığı bölgenin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU AKDENİZ

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Bölge genelinin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin edilmektedir.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Kıyı kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden, bölgenin iç ve doğu kesimlerinde ise kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif yer yer orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR: Hava sıcaklıklarının bugünden itibaren bölgemizin doğu kesimlerde artarak mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerinde seyredeceği tahmin edilmektedir. Günün en yüksek hava sıcaklıklarının; Kahramanmaraş’ta 38-41, Gaziantep’te 36-40 ve Kilis'te 36-40 dereceler civarında seyredeceği tahmin edilmektedir. Önümüzdeki hafta ortasına kadar etkisini sürdürmesi beklenen sıcak hava dalgası nedeniyle, öğle saatlerinde (11 ile 16 saatleri arasında) başta yaşlılar, çocuklar ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın sıcak çarpmasına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları önem arz etmektedir.

BÖLGEDEKİ BAZI İLLERDE HAVA SICAKLIĞI

ADANA °C, 36°C

Az bulutlu ve açık

ANTALYA °C, 34°C

Az bulutlu ve açık

HATAY °C, 35°C

Az bulutlu ve açık

ISPARTA °C, 35°C

Parçalı ve az bulutlu

KAHRAMANMARAŞ °C, 39°C

Parçalı ve az bulutlu

KAHRAMANMARAŞ VE İLÇELERİNDE SICAKLIKLAR

İlçe

Beklenen Hava

En Yüksek
(°C)

Kahramanmaraş

Parçalı ve az bulutlu

39

Afşin

Parçalı ve az bulutlu

34

Andırın

Parçalı ve az bulutlu

31

Çağlayancerit

Parçalı ve az bulutlu

36

Ekinözü

Parçalı ve az bulutlu

34

Elbistan

Parçalı ve az bulutlu

34

Göksun

Parçalı ve az bulutlu

33

Nurhak

Parçalı ve az bulutlu

35

Pazarcık

Parçalı ve az bulutlu

38

Türkoğlu

Parçalı ve az bulutlu

39

MARAŞ POSTA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

Canlı Skor

version="1.0" standalone="yes"?> <