Key Mensucat, yeni makinelerle kapasitesini artırıyor

Key Mensucat, yeni makinelerle kapasitesini artırıyor

Kâğıt, oluklu mukavva, kâğıt torba, geri dönüşüm inşaat, lojistik ve plastik boru imalatı gibi çeşitli sektörlerde faaliyet gösterirken bu yıl tekstil sektörüne de giriş yapan KEY Holding, satın aldığı iplik fabrikasının üretim kapasitesini yeni makinelerle artıracak.

KEY Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mahmut Ciğer, tekstilin her zaman takip ettikleri sektörlerden birisi olduğunu, 2021 yılının ilk aylarında bir iplik fabrikası satın alma seçeneği karşılarına çıkınca bunu değerlendirmekte tereddüt etmediklerini söyledi.

İslahiye Organize Sanayi Bölgesinde 6 adet Open End ve 11 adet Ring İplik üretim hattı bulunan tesisi satın alarak girdikleri tekstil sektöründe yeni yatırımlar yapacaklarını ifade eden Mahmut Ciğer, “İlk hedefimiz, KEY Mensucat’ın yeni bir şirket olması sebebiyle operasyonlarını hızlıca oturtmak. Bu noktada da iyi bir yerdeyiz. Bir diğer hedefimiz ise, verdiğimiz yeni iplik makinesi siparişimizle, yıllık yaklaşık 18 bin ton seviyelerine gelmektir” dedi.

Mahmut Ciğer, orta vadedeki hedeflerinin ise KEY Mensucat’ın yapacağı yeni yatırımlarla, entegre bir tesis haline gelmesi olduğunu belirterek,  “Tabi bu kapsamda bu seviyelere ulaşabilmemiz için uzun soluklu bir yatırım hamlesine girişmemiz lazım. Bunun için de Holding olarak çalışmalarımızı yapmaktayız ve bu çerçevede de İslahiye OSB‘deki yerimizi genişletici adımlar atmış bulunuyoruz. Tekstil sektörünün lider makine imalatçıları ile gelecek vizyonumuza uygun yeni makine yatırımları için görüşmelerimiz devam ediyor. Halihazırda kapasitemizi ve ürün çeşitliliğimizi arttıracak yatırımlar için ilk adımı atmış bulunmaktayız” bilgisini verdi.

İLK ETAPTA 250 İSTİHDAM

Tekstil yatırımlarındaki istihdam sayısının şu an itibariyle 250 kişi olduğunu belirten Mahmut Ciğer, yılbaşından sonra da bu rakamı yaklaşık 350 kişiye ulaşacaklarını bildirdi. Ciğer, “ Böylece önümüze koyduğumuz hedeflere ulaşırken KEY Mensucat’ın personel sayısı da hızla artmaya devam edecek” dedi.

Mahmut Ciğer, yapılacak yatırımlar ile şirketlerinin çalışan sayısının birkaç sene içerisinde yaklaşık 1.000 kişi seviyelerinde olmasını planladıklarını belirterek,  “Halihazırda İslâhiye’nin en fazla personel istihdam eden işyeri konumuna gelmiş olduğumuzu gururla söyleyebiliriz” diye konuştu.

MARAŞ POSTA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

Canlı Skor