Notice: Use of undefined constant ENV - assumed 'ENV' in /home/u8399694/public_html/_phpfastcache.php on line 16
Okullarda PCR testi dönemi başladı!

Okullarda PCR testi dönemi başladı!

Okullarda PCR testi dönemi başladı!

Okullarda velilerin onayına bağlı olarak PCR testi taramaları başladı.  Sabah’ın haberine göre; bu doğrultuda Kahramanmaraş’ın  da 10 pilot il belli oldu. PCR testi uygulamasının detayları da netleşti.

Milli Eğitim Bakanlığı, bu yıl okulları kapatmadan eğitimi yüz yüze olarak tamamlamayı planlıyor. Geçen yıldan farklı olarak bu yıl, sınıf kapatma modeli ile ilerleniyor. Sonbaharın gelmesi ile grip ve koronavirüs vakaları arttı. Vakalar çocuklarda da görülebiliyor. Bu nedenle okullardaki semptomsuz çocukların tespit edilmesi önem arz ediyor. Velilerin onayına tabi olarak okullarda rastgele PCR testi dönemi start alıyor. Milli eğitim Bakanlığı detayları netleştirdi. Buna göre uygulamanın hayata geçeceği pilot iller de belli oldu.

İŞTE PCR TESTİ UYGULAMASININ DETAYLARI

TRT Haber'in haberine göre; uygulama için velilerden onay alınacak. Onay verilen velilerin çocukları arasında rastgele test yapılacak. PCR sürüntü testleri yalnızca boğazdan yapılacak. Burundan örnek alınmayacak.

VELİLERDEN ONAY FORMU ALINACAK

Uygulamada velinin onayı en öncelikli madde olacak. Bu kapsamda belirlenen okullara sağlık ekipleri gönderilecek. Öğrenci velisinden imzalı bir onay istenecek. Onay halinde öğrencilerden PCR testi alınacak.

PİLOT İLLER SAĞLIK BAKANLIĞI'NA BİLDİRİLDİ

Edinilen son dakika bilgisine göre; Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasındaki görüşmelerde pilot iller belli oldu. MEB'in; Sağlık Bakanlığı'na gönderdiği illerin listesi şöyle:

Balıkesir, Bingöl, Edirne, Erzurum, İzmir, Kahramanmaraş Kırıkkale, Mersin, Ordu, Zonguldak.

https://www.sabah.com.tr/gundem/2021/10/05/son-dakika-milli-egitim-bakanligi-pilot-illeri-belirledi-okullarda-pcr-testi-donemi-basliyor

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2021, 13:36

MARAŞ POSTA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

Canlı Skor

<